Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-06, 18:32   #11
Tomek1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 41
Dot.: Cały czas problem z "wrażliwą skórą twarzy "

1.) Co do kremów to raczej nie będę już bawić się ponownie w testowanie. Wiele osób na tym czy na innym forum piszę " trzeba testować bo to sprawa indywidualna i jeden krem dla jednej osoby super się sprawdzi a dla drugiej nie " , także ja po prostu mam dosyć wydawania pieniędzy a wydałem ich naprawdę dużo najwięcej na nawilżające kremy. Kupowałem nawet takie za 50zł ...jakieś serie eucerin itp... masakra i to wszystko stoi na pułkach a wiele z tych kremów oddałem. Tata to śmieje się ze mnie i mówi zamiast auto ulepszać to kremy kupuje jak " baba " . No ale ma racje bo starszy człowiek po wojsku to inne czasy były.

Jeśli chodzi o maść z witaminą a to kupiłem taką co ma naprawdę masę pozytywnych opinii tutaj na forum i była bardzo tania apteczna. Niestety albo skóra nie była przyzwyczajona albo po niej pryszcze zaczeły wychodzić.


Co do wody termalnej to wiele razy już to słyszałem i może faktycznie spróbuje ale powiedz mi czy jak np. umyje twarz i spryskam tą wodą termalną to skóra nadal będzie czysta ? czy to pozostawia jakiś " ślad " .


Twarz myję przegotowaną wodą + żelem physogel . Z tych wszystkich żeli właśnie physogel najlepiej się sprawdził lecz niestety po nim też czuje ściągnięcie twarzy czy to umyję z użyciem wody czy z wacikiem tak samo. Physogel poleciła mi Pani Dermatolog.

Zauważyłem też , że kilka godzin po umyciu skóra twarzy przestaje być ściągnięta i jakby sama się nawilżyła ale widać też , że sebum się wydzieliło właśnie chyba w tym celu bo świece się.


Co do kremu na dzień nie zrozum , że jestem uparty i wszystkiego odmawiam ale tych też testowałem kilka . Może nie tyle co nawilżających ale też sporo było. Lekkie konsystencje , matujące z filtrem itp... po aplikacji tych kremów moja twarz się okropnie świeciła jak spojrzałem w lustro to wstyd wyjść na ulicę bo ludzie pomyślą , że jakiś spocony idzie. To chyba od cery zależy bo naprawdę strasznie po tych kremach na dzień się błyszcze i w życiu tak nie wyjdę. A próbowałem różnych sposobów np. godzinę przed krem + chusteczką resztę ściągnąć ( przyłożyć ) . Strasznie nie świeżo się czułem dlatego kremy na dzień odpadają.


Będę w tym tyg bezpłatnie u dermatolog to spytam się o te testy. No i ona może mi coś jeszcze poleci. Ręce mi opadają bo gdzie nie jestem z chłopakami np. na obozie czy coś to każdy twarz przemyję wodą z kranu , pompy + mydło zwykłe ( jeszcze się nim dzielą ) i twarz bladziutka bez wyprysków. Raz się kolegów pytałem czy stosują jakieś nawilżacze + żele itp.. to mówią a co my kobiety ? woda + mydło i jechane....masakra :/ a mnie dopadła wrażliwa skóra.
Tomek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując