Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SGGW- Wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-12, 15:01   #2205
honotu94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

dzięki bardzo za obszerne informacje. mam jeszcze jeden problem. z tego co patrzyłam na plany, zajęcia odbywaja się również w piątki i to już od południa. Na początek, cięzko byłoby mi znaleźć taką pracę, w której bez problemu mogłabym się zwalniać co drugi piątek. Myślisz, że dałoby radę nie chodzić na te południowe zajęcia i nie mieć przez to później problemów? Zależy mi żeby iść na SGGW, ale obawiam się, że z powodu tego planu będę musiała zrezygnować

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pstrag_w_pomaranczach Pokaż wiadomość
hmmm... to są jednak studia, a nie liceum, poprzeczka jest wyższa niż w szkole. Wszystko polega na tym, żeby chodzić na ćwiczenia i regularnie się uczyć i odrabiać zadania nie jest to trudne. kilka osób miało warunki,z tego chyba tylko 2 były naprawdę "niematematyczne" - reszta po prostu olała przedmiot. są konsultacje po zajęciach, ćwiczeniowcy pomagają jak ktoś chce, naprawdę nie ma co się bać.

zajęcia praktyczne sa... 5 dniowe terenówki z geodezji, wyjścia nad Wisłę na teren N2000, robienie ankiet w gminach, a na zajęciach robimy projekty. Nie nastawiaj się na rysowanie i artystyczne wizje - owszem, jeśli lubisz sobie poprojektować to na niektórych przedmiotach się odnajdziesz, ale nastaw się na pracę przy komputerze.
pamiętaj też, że to SGGW. są przedmioty "rolnictwo", "leśnictwo", które są zabawne bo wydaje się, że to dla nas niepotrzebne. ale pamiętaj - w Polsce tylko 8% to tereny zurbanizowane duży nacisk kładzie się na wyszkolenie nas na urzędników państwowych lub urbanistów. nie ma wkuwania na pamięć, ale musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem Ustawy, znać kilka z nich praktycznie na pamięć... jeśli chcesz pracować w nieruchomościach, to jest to możliwe po naszym kierunku, jednak nie ma tu wielu przedmiotów z tym związanym. ale da się.
minusy uczelni: języki są na dennym poziomie, nie ma wi-fi, robią problemy z byle czego i nie zawsze jest kolorowo. ale to studia.

polecam zapisanie się już od 1 roku do Koła Naukowego-podczas projektów nauczysz się tam czasem więcej niż na zajęciach, poznasz ludzi, wykładowców, osoby z branży.

pytaj jak coś jeszcze
dzięki bardzo za obszerne informacje. mam jeszcze jeden problem. z tego co patrzyłam na plany, zajęcia odbywaja się również w piątki i to już od południa. Na początek, cięzko byłoby mi znaleźć taką pracę, w której bez problemu mogłabym się zwalniać co drugi piątek. Myślisz, że dałoby radę nie chodzić na te południowe zajęcia i nie mieć przez to później problemów? Zależy mi żeby iść na SGGW, ale obawiam się, że z powodu tego planu będę musiała zrezygnować
honotu94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując