Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 07:51   #1524
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Lui1234 dzięki. Niacynamidu dałam 5% zawsze tyle daje, a mysle ze to alantoina bo tak jest napisane na zsb że rozpuszcza się tylko w 0,5% wody reszta się wytrąca
SAbinko, ale naprawde z tym uważaj, on rok=zkłada sie do amoniaku, badaj pH. Quana tutaj o tym pisała, nie ma jej tu, o ona z pewnoscia by lepiej wyjasniła to niz ja.
W innych krajach zaleca sie uzywania niacynamidu do 3%.
A z alantoniną to nie uzywałam.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hej.
Chciałabym sporządzić maść z witaminą C. Mam kupioną wit. C ze sklepu chemicznego, czystą, w proszku. Mam ją po prostu rozpuścić w wodzie i dodać do wazeliny, czy jak zrobić coś takiego?
Mam cerę suchą, tą maść chcę stosować na zmarszczki.
Jesli masz wit C w proszku- kwas askorbinowy to jest najmniej twała jej forma. Szkoda jej do kremu, lepiej zrób sobie serum pod krem.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Ph mierzy się po ostygnięciu , też mam problem z tonikiem bo mi z koleii nie chce obnizyc ph a juz dużo wlalam tego kwasu mlekowego na 100ml, ale spróbuję dziś go jeszcze raz podgrzac bo się wytracil i jeszcze raz sprobowac wyregulowac ph, ja tak na 4,5 jakoś zawsze robię
miałam problem z pH i napisałam w tej sprawie, przy kwasah ph w granicach 4-4,5 jest dopuszczalne... Najważniejsze jak reaguje twoja skóra.
Zobaczcie sobie krem tutaj , opis na koncu- ze ustawiamy pH na ok 4.
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-migdalowy/70

Zrobiłam ten kremik ale na bazie olivem 1000, bez gumy ksantanowej, rewelacja.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Zapomniałam zapytać. Zamowilam sobie takie cos http://www.lotioncrafter.com/coenzyme-q10-q-max.html płynny CoQ10 z wit.E i nie moge sie doczytac czy mam dodac go do fazy C na koncu ? Czy moge go podgrzewać ? Wydaje mi sie, ze nie bo w karcie jest napisane, zeby chronić od gorąca.

Aha jak robicie fazę olejowa to zawsze podgrzewacie oleje czy nie?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Aha i co to jest ten pseudokolagen? Bo u mnie nie ma wlasnie kolagenu do kupienia,ale widziałam na ZSK , ze jest w płynie i moj kuzyn leci do Pl i mysle czy se nie zamówić tego wiecej. Czy to w ogóle działa?
Kolagen ma duze czasteczki i nie wnika w skóre, ale powoduje ze jest ona fajna i gładziutka. na lato jest fajny, a tak to jakis rewelacji nie widziałam, ale nie mowie ze jest kiepski. Spróbuj.

Koenzym Q10- zólty proszek, dodaj max 1% ale jak juz krem przestygnie, dodajesz dana porcje na koniec w fazie C.
Ja robie super serum olejowe z Q10 i kwasem liponowym.

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
"Kwasy PHA są bardzo delikatnymi kwasami, pH powinno być ustalone na poziomie wyższym niż 4.

Przy glukonolatonie szczególnie istotne jest by regulować pH przy temperaturze 30-40ºC - w tej temperaturze szybciej biegnie reakcja hydrolizy glukonolaktonu do kwasu glukonowego i następnie właściwa reakcja neutralizacji kwasu. Przy robieniu jakichkolwiek toników czy fazy wodnej z glukonolaktonem przy badaniu pH roztwór musi być lekko podgrzany. "
Wiesz co, ja PHA podgrzewałam i dodawałam wodorowęglany sodu, ciutke, wstawiałam do lodówki i przez noc Ph wzrastło. Wogole kwasy mozna spoj=kojnie podgrzewać , nie rusza ich to Co do pH to razja , juz sobie podrazniłam buię tonikiem z PHA ale u mnie pH miało chyba ze 3

SAMANTHA- czyli kremik na olivem choc nieco smietankowy sprawuje sie dobrze? Ja bym chciała uzyskac smietankową konsystencje ale mi wychodzi własnie taki jak almette do tego z tymi pecherzkami powietrza.
Guma ksantanowa- ososbiscie równie ż nie znoszę tylko ja zawsze jej dawałam za duzo rolowała mi sie na buzi niemiłoiernie.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-04-29 o 07:56
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując