Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 08:15   #1104
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtry przeważnie są ciężkie, bo rozpuszczają się głównie w tłuszczach, więc inaczej się tego nie da zrobić. O tej parafinie to pierwsze słyszę. Generalnie to dobry filtr na mocne słońce powinien mieć SPF50 (ochrona przed UVB) i PPD >20 (0chrona przed UVA). Powinien zawierać kombinację filtrów chroniących przed UVB i UVA - a często jest podany tylko SPF, więc ochrona przed UVA jest wtedy niska. Poza tym powinien być stabilny, nie powienien zawierać tylko Parsolu (Butyl Methoxydibenzoylmethane), bo ten się szybko destabilizuje. Filtry apteczne, zwłaszcza z koncernu L'oreala mają kombinację wielu substancji przeciwsłonecznych i często spore PPD, więc są pewniakami (L'oreal ma patent na parę dobrych filtrów o długaśnych nazwach).
To tyle odnośnie ochrony, bo walory użytkowe filtrów to całkiem inna para kaloszy.
W tym roku popularna zrobiła się Ziaja Sopot Sun SPF50, bo tania jak na filtr (jakieś 18 zeta). Jak dobrze znosisz żółte tony w kosmetykach, to można spróbować. Ja niestety wyglądam w niej, jakbym miała żółtaczkę Swojego filtra na ten rok nie znalazłam
a uzywałaś Vichy emulsje matującą? Jestem całkiem zadowolona, nie bieli jakoś strasznie a wydaje mi się że min. tego nie lubisz no i nowość z Anthelios ultralekki fluid.... zerknij tutaj nota bene całkiem fajny blog no chyba że już znasz to wszystko
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując