Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemcy IV :)
Wątek: Niemcy IV :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-06, 19:01   #1823
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Tak wgl mamy tu ciezarne to dziewczyny może pomożecie.
Od lipca 2012 pracowałam na gewerbie a od 2 msc pracuje "na papierach" znaczy jestem zatrudniona (chyba tak mam to rozumiec?) Jak to szefowa tlumaczyla musze miesiecznie miec minimum 500 euro na czysto dzieki czemu mam ubezpieczenie w aok. Co miesiac dostaje ksero papierów, ze szefowa opłaca 300 euro ubezpieczenia.
TYLKO cholercia nie wiem jak to sie nazywa ta cała umowa(?) Pytałam dziś szefowej, mówiła gesitlich ale moze ja cos pokręciłam ?! Nie wyraznie mówiła no...
A mnie zastanawia jakie sa możliwości w razie ewentualnej ciąży... ostatnio miedzy mna a tz temat na topie wiec wole sie dowiedzieć wszystkiego wcześniej, żeby nie wylądować z ręką w nocniku.
Domyslam się że Kindergeld Elterngeld i to trzecie(nie pamietam nazwy) dostane...ale mnie bardziej zastanawia co z ubezpieczeniem w momencie gdy w zaawansowanej ciąży nie dam rady juz pracować. Jesli ja nie zarobie tego min. 500 euro to czy ona bedzie miała obowiązek mnie ubezpieczać dalej?

Po tym wszystkim jak mnie wzięła na papiery mowi wprost, ze jej sie to nie opłaca bo duzo ja kosztuje... jak sie domyślam za mało na mnie zarabia. Boje sie troche ze w razie mojej ciazy moze mi jakis numer wywinać mur:

Wysłane z mojej cegły
Może jej chodziło o Gleitzone?? jest to umowa pomiędzy minijob a normalnym zatrudnieniem. W Gleitzone (zwana też Midi-job) miesięczne zarobki wynoszą pomiędzy 450 a 850 euro.
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora