Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studia, wybór ścieżki zawodowej – słuchać serca czy rozumu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-01, 12:54   #30
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Studia, wybór ścieżki zawodowej – słuchać serca czy rozumu?

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
no z 30% z matury to się na studia nikt nie dostanie. Ja tam uważam, że nawet osoby, ktore są słabe w lo mogą dużo wyciągnać ze studiów. Naprawdę, nic nikomu nie szkodzi, żeby ludzie się parę dodatkowych lat pouczyli. Aczkolwiek jestem za bezwzględnym tępieniem lenistwa i nieróbstwa studentów. To, że ktoś sobie z czymś nie radzi jest bardzo często do przejścia tylko wymaga pracy - zarówno studenta jak i jego nauczyciela, co niestety u nas jest rzadkością.
Btw, nastawianie się, że jak komuś poszła gorzej matura to już tylko kopanie rowów zostaje to głupota moim zdaniem.
Myślę, że wystarczy tylko zdać maturę, żeby się dostać na jakieś studia. Na niektóre kierunki przyjmują wszystkich jak leci, ale to nawet o tą maturę nie chodzi bo ona za wiele nie sprawdza. Z resztą to nawet widać na studiach, że te procenty z matury nijak się mają do późniejszej edukacji. Kwestia tego, że niektórzy po prostu tak jak piszesz w ogóle nie interesują się studiami, są leniwi albo nie mają zdolności. Też uwazam, że nie skończenie studiów nie oznacza gorszego życia, ba , nawet czasami jest odwrotnie, ale weź wytłumacz to dzisiejszej młodzieży, która leci tylko na prestiż i pieniądze. Nawet na tym forum to widać, wszyscy chcą studiować medycynę, a duża część osób narzeka na swoją pracę, bo mało prestiżowa. Niestety w dzisiejszym społeczeństwie robotnik jest uwazany za nieudacznika, smutne ale prawdziwe, prawda jest jednak taka, ze duzo osób po studiach pracuje fizycznie i ma poczucie przegranego życia. Mogli w ogóle nie iść na studia i czuli by sie o wiele lepiej.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując