Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-14, 00:07   #2617
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez eeriefemale Pokaż wiadomość

Mam taką sprawę: mam różne wady na obu oczach, więc musałm kupić dwa pudełka soczewek jednodniowych. mam dobrane iWear DD Supreme XX. w domu zobaczyłam, że jedne opakowanie to soczewki sferyczne a drugie asferyczne... jaka jest pomiędzy nimi różnica? Optometryska nie mówila mi nic na ten temat i nie wiem czy to pomyłka? powinnam mieć dwie soczewki sferyczne lub dwie asferyczne? Nie chcę otwierac pudełka jeśli ma się okazać, zę cos jest nie tak, bo wtedy mi go nie wymienią... Na blistrze soczewek próbnych nic nie ma o tym czy są sferyczne czy asferyczne.
Nazwa soczewek na obydwu opakowaniach jest taka sama i różnią się tylko tylko asferycznością?
Możesz wkleić zdjęcia tych opakowań?
To się bardzo rzadko zdarza, żeby specjalnie trzeba było na jedno oko dopasować soczewkę sferyczną a na drugą asferczną.

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Opowiem wam historię. Historia jest prawdziwa. . Na prawym oku mam +2,75, na lewym -1,00 i w okularach taka kombinacja jest ok, ale w soczewkach mam problem do bliży (zupełnie nie rozumiem dlaczego tak jest, ale tak jest). Byłam u optomerysty i podniósł mi z -1,00 do -1,25 i też do końca nie było ok. Potem za jakiś czas miałam badania okresowe i pani okulistka stwierdziła, że skoro źle widzę do bliży to trzeba zmniejszyć minusowe i dała mi -0,75 . Też nie było ok. Najlepiej jest jak mam w soczewkach +2,50 i -1,00 tylko dlaczego sama musiałam na to wpaść po prawie dwóch latach męczenia się.
Prawdopodobnie nie trafiłaś na dobrego specjalistę.
To jest dosyć częsty problem przy przejściu z okularów na soczewki, oko po prostu pracuje inaczej patrząc przez okulary a inaczej przez soczewki i z tego powodu powinno się sprawdzać widzenie z bliska też u młodych osób.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Tak to jest z lekarzami a widocznie żaden Ci nie raczył powiedzieć, że w soczewkach często najlepiej jest jak ma się właśnie o te 0,25 słabsze. I jak dostałaś -1,25 to już Ci się pogorszył wzrok i dlatego teraz pasuje Ci -1 i +2,5 bo tu nie musiała się pogorszyć wada.
Trzeba było zmienić lekarza
Niestety to nie jest regułą.
Moc soczewki w porównaniu do okularów powinna być odpowiednio przeliczona i osłabienie soczewki o 0.25 jest słuszne tylko przy niektórych wadach.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2014-09-14 o 00:08
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując