Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Usuwanie pieprzyków i znamion
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-17, 10:25   #974
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
tradycyjne szwy też mogą się ładnie zagoić! zalezy dużo od lekarza, który wykonuje zabieg, moja ciotka, która z resztą namówiła mnie na usunięcie znamion, miała usuwane z zakładane szwy i wszystko bardzo ładnie się zagoiło, wygląda estetycznie. Dlatego mam zamiar wybrac sie do tego samego lekarza, żeby sie nie stresować
Bardzo dużo zależy od lekarza, ale też od miejsca na którym się usuwa znamiona. U mnie na szyi nie widać nic, blizna jest cieniuteńka i dodatkowo chowa się w naturalnych zagięciach skóry, a znamię było duże - jakieś 8 mm średnicy. Znamię tej samej wielkości usuwałam na boku, jeszcze większe na udzie. Tutaj blizny są już bardziej widoczne, bo siłą rzeczy skóra rozciąga się dużo bardziej, a muszę przyznać że nie przykładałam wielkiej wagi do tego, żeby zrobić wszystko co tylko się da żeby blizny były jak najmniejsze. Przez pewien czas blizny były bardzo wypukłe i wtedy masowałam je specjalnym kremem z masą perłową który delikatnie je złuszczał i po pewnym czasie spłaszczał. Potem sobie odpuściłam i teraz (jakieś 4-5 lat po zabiegu) blizny są mało widoczne. Na udzie mam cienką, lekko różową kreskę (ale trzeba się przyjrzeć żeby ją zobaczyć) a na boku wprawdzie dość szeroką ale jasną bliznę, trzeba się mocno doszukiwać żeby ją zobaczyć. A dodatkowo chowa się pod stanikiem, więc tym bardziej nie mam się czym martwić. Lekarz który usuwał mi znamiona mówił że wtedy nie znosiłam swoich znamion, a w przyszłości będę z taką samą niechęcią patrzeć na blizny. Na szczęście nie miał racji, w porównaniu z tym co usuwałam blizny są o wiele lepsze, zwłaszcza że po kilku latach są praktycznie niewidoczne.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując