Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Najbardziej wymagające kierunki studiów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 14:58   #54
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Najbardziej wymagające kierunki studiów

Zależy od człowieka.
Dla mnie bardzo wymagającym byłby kierunek, na którym trzeba by przyswajać dużo wiedzy pamięciowo. Nie umiem wykuć nic na pamięć. Wszystko muszę zrozumieć, a potem swoimi słowami opowiadać.

Kierunki techniczne są wymagające czasowo, ponieważ jest na nich dużo projektów, które robi się przez cały semestr i trzeba regularnie co tydzień przychodzić na zajecia i konsultować swoje postępy. Nie ma opcji żeby na koniec semestru przynieść gotowy projekt (przynajmniej tam gdzie studiowałam tak było).

Najłatwiejszy kierunek z jakim miałam styczność to filozofia. Zdawałam tam tylko jeden egzamin (egzaminator nie wiedział że nie jestem regularnym studentem tego kierunku). Nie byłam na żadnym wykładzie ani ćwiczeniach przez cały rok. Nie widziałam nigdy wcześniej wykładowcy (ani on mnie). Przyszłam pod koniec września na chyba 4 termin. Przeczytałam jedną książkę i na egzaminie mniej więcej opowiedziałam o czym była (bez szczegółów bo na pamięć nauczyć się nie potrafiłam szczegółów), posiłkując się otwarcie notatkami zrobionymi podczas lektury.
Dostałam 5.0. Podobno byłam jednym z lepiej przygotowanych studentów. Wykładowca nie był zdziwiony że mnie nie kojarzy, bo podobno sporo studentów nie chodzi na zajęcia (nawet na te teoretycznie obowiązkowe).
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując