Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-05, 00:00   #4912
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Hej,

jestem w trakcie planowania kuracji kwasami. Główny problem to... nawilżanie Ponieważ dawno nie siedziałam na Biochemii, będę bardzo wdzięczna za poradę.

Oczyszczanie: olejek myjący z BU
filtr: La Roche Posay SPF +50

Kwasy: planuję zacząć od toniku AHA 8% (BU), jeżeli będzie miał za słaby (niezadowalający) efekt - AHA/BHA 10% (BU).

I teraz kluczowe pytania:
- czy hydrolat oczarowy jest ok podczas stosowania kwasow? (chodzi mi o kwestię następującą: jeżeli toniku złuszczającego używam co 2-3 dzień to czy hydrolat jest ok pomiędzy?)
- nawilżanie: z reguły smaruję twarz olejkami (arganowy, awokado, będę testować też migdałowy), czasami mieszam go z kwasem hiarulonowym. Czy taka forma nawilżania jest ok/za słaba/niewskazana?

uzupełniłybyście powyższą kurację czymś jeszcze?

Dziękuję i pozdrawiam!
Nie napisałaś z jakim problemem chcesz walczyć (przy zaskórnikach chociażby lepiej postawić na coś z zawartością kwasu salicylowego, czyli wymieniony tonik 10% AHA/BHA).
Jeśli chodzi o hydrolat to nie ma żadnych przeciwwskazań do używania przy kwasach
Oleje bardziej natłuszczają niż nawilżają, a czy taka forma wieczornej pielęgnacji będzie ok, to zależy tylko od Twojej skóry. Jeżeli lubisz się z olejami i po kwasach nie będziesz czuła potrzeby stosowania niczego poza nimi, to w zupełności wystarczą, jeżeli jednak skóra będzie sucha/ściągnięta to dobrze byłoby dorzucić jakiś kremik.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując