Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 09:38   #1944
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tu wszystko jest ładnie narysowane

Wydaje mi się, że można mylić zimę z latem "z wyglądu", bo w obu typach można mieć np. średni kontrast. Z czystością jest pewnie dosyć podobnie - nie zawsze jest ona dominującą widoczną cechą, aczkolwiek z pewnością kolory z palety u bright winter u osoby o tej kolorystyce, te czystość znacząco wydobędą a ktoś mniej "czysty" (co za elaboraty o czystości ) = nie będący bright winter nie uzyska tego efektu.
Ja jestem dobrym przykładem tego, że bright winter nie jest neonowa ani super czysta, bez makijażu w świetle dnia latem (gdy jestem mocno opalona) pewnie byś nigdy nie wskazała u mnie tego typu. No może w słońcu po kolorze oczu, ale kolor skóry latem to brudny beż? Nie mam też "odznaczających się" jasnych oczu, bo mam ciemną karnację i zielone oczy (zielony nie kontrastruje aż tak mocno z beżową karnacją jak niebieski z białym, nie?) acz faktycznie mam jasny, czysty zielony kolor oka. Na pewno nie wpasuje się w stereotyp czystej zimy, pewnie szybciej ciemnej.
To do czego dążę to nie ma jednego typu urody/profilu urodowego dla danego typu aby móc u kogoś jednoznacznie stwierdzić, że jest zimą/wiosną/jesienią (tzn. może wyjątkiem bywają "typowe" true winter czyli królewny śnieżki są dosyć charakterystyczne). To kolory (pasująca paleta) pozwalają stwierdzić jakim typem ktoś jest. Możesz pomylić bright winter z soft summer, ale wystarczy tej osobie kazać przymierzyć śnieżnobiałą bluzkę i intensywny czarny a wątpliwość się rozwieje. Bright winter będzie w tych kolorach wyglądać świetnie a soft summer źle.
A co do palet to trzymałabym się tych z 12blueprints, barwy urody. Jasne, że ciężko dostrzec ten poziom intensywności, dopiero porównując paletę z paletą bright winter czy spring lepiej widać, że np. true winter ma lekko stonowane kolory na ich tle. Dla mnie też odcienie kolorów są najtrudniejszą kwestią zwłaszcza, że wygląd palet to tez kwestia choćby TWoich ustawień monitora
Poza tym np. zamówiłam sobie karnet kolorystyczny wg danego typu i o ile jest on w miarę prawidłowy o tyle znacząca różnica wynika z tego, że w rzeczywistości kolory są żywsze a na próbniku "tępe", nie mają głębi. Pewnie kwestia słabego karnetu, ale chyba wszystko rozbija się o mierzenie w rzeczywistosci
Właśnie o paletki pytam, bo to że kontrast i kolorystyka danej osoby są indywidualne, to już wiem. No ale sugerując się tym co napisałaś na Twoim przykładzie jako BW mogę to rozumieć tak, że Twoje najlepsze kolory nie będą tak super czyste oraz kontrastujące? Wprawdzie nadal to będzie paleta BW, ale z mniej bijącymi jej typowymi cechami? Stąd właśnie moje wcześniejsze pytanie jak maksymalnie czyste mogą być palety light summer i jak wygaszone bright winter.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora