Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-26, 22:35   #4376
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zaczynanie od Pythona to sredni pomysl - podzielam pogląd, ze lepiej zaczynać od języków, które wymagają świadomego zarządzania pamiecią. Ale w sumie autor inne języki też już zna więc to akurat nie problem Jeśli chodzi o analizę biznesową - nie uważam, żeby było łatwiej się tego nauczyć... Analityk systemowy musi być bardzo dobrze ogarnięty z informatyki i dobrze z biznesu, analityk biznesowy bardzo dobrze z biznesu i bardzo z informatyki - tutaj oczywiscie w dużym stopniu uogólniam, granica między tymi stanowiskami często jest płynna. Czy wiedza biznesowa jest łatwiejsza do opanowania od informatycznej? Sprawa dyskusyjna. Na pewno w obu przypadkach trzeba się wykazać umiejętnością spojrzenia na problem z wielu perspektyw i pewnym stopniem wszechstronności.
Masz rację.
To pewnie moje subiektywne odczucie, bo ja jestem najpierw od biznesu, a później od IT, a nie na odwrót, więc dla mnie taka jest kolejność w łatwości przyswajania wiedzy/nabywania umiejętności.

Ale z tego co rozumiem, to autor chyba za dobrze nie zna tych wymienionych języków programowania i chce od czegoś zacząć, stąd moje sugestie
Podanie analizy systemowej/biznesowej, jako kolejnej sugestii, miało tylko na celu poszerzenie wachlarza możliwości, jakie może mieć ktoś po skończeniu technikum informatycznego. Może to właśnie jest to, w czym autor mógłby się dobrze czuć. A może nie To już musi sprawdzić on sam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora