Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XXXIV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-19, 10:10   #784
ilciadzaga
Wtajemniczenie
 
Avatar ilciadzaga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 710
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XXXIV

Cytat:
Napisane przez MostlyAhhhs Pokaż wiadomość
Edit: Przepraszam, ze takie długie

Napiszę coś, o co sama bym się nie podejrzewała jeszcze 2 miesiące temu - joga. Moja ciocia-matka jest instruktorką, a ja całe życie w opozycji. Że za nudne, że ja się muszę zmęczyć.
Byłam największym joga-hejterem. Nie wychodziłam na jogging na mniej niż 10k, bo mi się "nie opłacało", w domu mam sztangę, ciężary, a moim najukochańszym programem jest Insanity Szona T. Tylko, że w lustrze nie widać było efektów - nie przejmowałam się bardzo, bo ćwiczenia dawały mi po prostu radość. Problemy hormonalne blokują też wiele u mnie i wiem, że koncentrowanie się na sylwetce tylko by mnie frustrowało.
Pewnego dnia postanowaiłam dać szansę jodze, ale nie tej znienawidzonej - koncentrującej się na medytacji, ale power jodze. 15 minut ćwiczeń, a następnego dnia czułam się, jakby mnie ktoś pobił. To mnie przekonało, że jogą można zmęczyć całe ciało i poruszyć mięśnie, o których nie miałam pojęcia. Nagle, po 2 tygodniach zobaczyłam zarys mięśni brzucha (spalił mi się tłuszcz, a robiłam zero cardio), mięśnie na plecach i ramionach wyskoczyły i mam jędrniejszy cyc Nissiax mówiła, że nic nie zmieniło jej ciała jak joga i przybijam jej z tym pionę. Kilka linków na zachętę : 1, 2, 3, 4
Ja Ci przybijam 5 też. Sama nie uprawiam jogi bo wolę ćwiczenia siłowe. Żadne cardio nie da mi taki efektów jak ćwiczenia siłowe (z odpowiednim obciążeniem i ilością powtorzen a nie na pałe). Takie podejsie do jogi miala też moja dobra kolezanka. Nigdy nie byla szczegolnie rozciagnieta a na zajeciach w szkole omijalyśmy niektore zajecia szerokim lukiem. Przytylo jej sie i nie wiedziala co ma juz robic. Padło na joge. Nie moglam w to uwierzyc. Po jakims czasie sie z nia spotkałam a ona 14 kilo szczuplejsza. Zmieniła diete i ma się świetnie i zaproponowano jej zeby prowadzila zajęcia jogi. Mówię to z perspektywy fizjoterapeuty i osoby ktorej brat od prawie 7 lat zajmuje się "zdrową" siłownią. A co do cardio to albo robi się hit cardio albo cardio, ale dla przyjemności, bo zwykłe cardio zaczyna spalanie tłuszczu dopiero po ok 30 min.

Edytowane przez ilciadzaga
Czas edycji: 2015-03-19 o 10:33
ilciadzaga jest offline Zgłoś do moderatora