Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-16, 14:13   #4
Valmai
Rozeznanie

Dot.: Muzyka na weselu - trendy 2015/16/17

Naprawdę dużo zależy od towarzystwa, ja na szczęście byłam do tej pory na weselach gdzie disco polo nie było. Jednak jeśli jest dużo gości, którzy lubią biesiadę to disco polo się sprawdzi, byle by dj umiał zagrać też kawałki z innych nurtów muzycznych.

Ja uważam, że świetnie się sprawdzają różne hity lat '70 '80 i '90 taka muzyka taneczna i piosenki, które się nam osłuchały(prawdą jest, że ludzie lubią to co słyszeli już ), wtedy nawet jeśli ktoś na co dzień słucha mniej mainstremowej muzyki będzie się bawił lepiej do Jacksona niż do Kolorowych majteczków(czy jakie one tam były ). Oprócz tego trochę najnowszych hitów(oczywiście też bardziej radiowych niż wyciągniętych z odmętów internetu), zawsze dobrze sprawdza się set rock'n'rollowy. No i różne polskie przeboje, naprawdę do Rodowicz zatańczą wszyscy, bo starsi znają i lubią a młodsi będą się dużo mniej wstydzić.
Jeszcze trzeba brać uwagę czy są goście, którzy obracają się w jednym nurcie muzycznym, u nas na szczęście nie ma tego problemu bo większość gości jest około rockowa a i rodzina też woli taki styl muzyki, dlatego bawiła się u nas cała sala i mam nadzieje, że teraz też będzie.

Zresztą nic mnie już nie zdziwi odkąd od dwóch wesel słyszę Daft Punk, co prawda tylko "Get Lucky" ale i tak.

No i co bardzo ważne, sety powinny być rozsądnie rozłożone w czasie, najpierw takie dla wszystkich na rozruszanie(szeroko pojęta muzyka taneczna, największe przeboje itd), potem można puścić różne sety dla starszych osób a dla znajomych, kuzynów i ogólnie pojętej "młodzieży i studentów" po północy. Byliśmy na weselu, gdzie dj się nie sprawdził, choć nie grał źle i PM zamówili kilka mocno rockowych setów, to on je puścił około 22-23, inni goście myśląc, że będzie taka muzyka teraz już do końca zaczęli się zbierać, a potem o 3 w nocy, kiedy na sali zostaliśmy praktycznie tylko my(20 osobowa grupa przyjaciół) plus rodzice zaczął puszczać zamówione klasyczne piosenki dla starszych gości.

Trzeba też pamiętać, że i grupa "młodsza" i grupa "starsza" przeważnie nie jest jednorodna i umieć dobrać muzykę pod wszystkich.

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline   Odpowiedz cytując