Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-28, 14:11   #3026
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam identyczne zdanie jak mentha Filtruję się przede wszystkim ze względu na łatwo ulegającą poparzeniu skórę na twarzy, dekolcie, ramionach oraz niestety ze względu na fotoalergię na dłoniach. Więc chodzi przede wszystkim o ochronę przed UVB, a więc wysokie SPF.
Także pokwasową skórę chronię głównie przed UVB, więc jak nie ma słońca, to pozwalam sobie na brak filtra. Tylko to niestety bywa nieprzewidywalne, bo słońce potrafi wyleźć znienacka także zimą.

Co się da czyli kark, dekolt, ramiona chronię ubraniami. Latem nie noszę w ogóle ubrań na ramiączkach tylko z rękawami, najchętniej przewiewne sukienki z luźniejszą, zabudowaną górą, ale odsłaniające nogi, bo po pierwsze ta część ciała mi się nie opala w ogóle, a po drugie mam ładne Chociaż to już kwestia gustu, nie raz spotkałam się ze zdziwionymi spojrzeniami, no bo jak to tak, latem sukienka z rękawami za łokcie i gołe, świecące z daleka bielą nogi

Żałuję, że nie potrafię nosić nakryć głowy latem, bo kapelusze podobają mi się bardzo u innych, ale mnie się zaraz czerep poci i jest mi bardzo niekomfortowo. No chyba, że są jakieś kapelusze, przy których ten efekt nie powstaje, to chciałabym taki

To że UVA przenika przez ubranie nie martwi mnie w ogóle. Czytałam już kiedyś posty dziewczyn, które fiksowały na tym punkcie. Najlepiej spędzić życie w piwnicy

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-04-28 o 14:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora