Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-20, 23:18   #2733
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
chimay, z tego co pamiętam alkohol zwiększa też penetrację naskórka, dlatego też migdał Cię poparzył. Ja miałam mega podrażnienie po 25% pirogronie, policzki całe w pokrzywce. Chciałam zrobić sobie dobrze i nałożyłam Xerial 5, taki super ekstra nawilżający i w ogóle. Musiałam pójść na L4 (mocznik na tym podrażnieniu chyba mi wytrawił skórę) Młodość i eksperymenty
Kusi mnie jakiś mocniejszy kwas, ale póki co tylko migdała męczę w małych stężeniach, glikol i salicylowy wyburacza mnie potężnie
To był pirogron na alko? Ja właśnie skończyłam pirogrona 25%, ale nie na alkoholu bez efektów ubocznych (pozytywnych co prawda też). Za to na KWC nawet ktoś pisze, że miał podrażnienie przez 1,5 tygodnia - po peelingu który ja smarowałam też pod oczy.



Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jaki ma termin ważności od otwarcia? Ma parafinę w składzie?
Termin: 04.2017.

Skład:
Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Oil, Helianthus Annuus Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Palmitoyl Proline, Water Lily Extract, Panthenol, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Polyacrylate-13, Polyisobutane, Polysorbate-20, Glyceryl Linolenate, Cera Alba, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Beta-Glucan, Pectin, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, Parfum, BHA

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Wierzę, że to jest skuteczne, ale nie mogę przestać myśleć o bakteriach, które tam się gromadzą, musiałabym chyba wyparzać alkoholem po każdym użyciu. Tak samo ręczników do twarzy nie używam od wielu lat, tylko chusteczki jednorazowe.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bakteriofobia Ja ściereczki piorę po 2 dwóch użyciach, do wycierania twarzy mam osobne ręczniki, ktore też zmieniam częściej niż ręcznik do ciała. Natomiast na pędzle sama sobie zrobiłam pojemnik, w którym mi się nie kurzą (kiedyś trzymałam je w kubku włosiem do góry, ale szybko dotarło do mnie, ile się na nich w ten sposób zbiera, zwłaszcza, jeśli nie są używane codziennie). Moim zdaniem wystarczy przemyśleć sposób przechowywania i wtedy nie ma obaw, że jakieś okropieństwo przeniesiemy na skórę i nie daj Boże zakazimy. Bakterie są wszędzie, nie można się ich pozbyć, ale też trzeba unikać siedlisk, jednym z nich mogą być pędzle, ale tylko źle przechowywane i niemyte.
Zgadza się To siedzi w głowie i wystarczą troszkę mniej dogodne warunki, żeby się samoistnie zmieniło. Ja we własnym mieszkaniu też zmieniałam poszewkę co drugi dzień, prałam pędzle codziennie, twarz też osuszałam ręcznikami jednorazowymi. Obecnie żyję na walizkach, prania w pralce nie robiłam już ponad miesiąc, pędzel z moje kolekcji zabrałam jeden i myję go raz na jakieś 5 dni, albo i rzadziej, jak mi się przypomni. Pościel i ręczniki zmieniam raz na tydzień. Nie skolonizowały mnie bakterie trądu ani żadne inne, które by mi swoją obecnością uprzykrzały życie

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A jeszcze w temacie demakijażu, jak usuwacie tusz do rzęs, zwłaszcza ten spomiędzy rzęs? Nawet po kilkukrotnym przetarciu micelem lub olejkiem myjącym, kiedy płatek jest już czysty widzę między rzęsami kropeczki tuszu
Ja zawsze najpierw stoję długo pod prysznicem, który mi zmywa większość filtra, różu, tuszu. W zasadzie robi prawie cały demakijaż. Potem poprawiam micelem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora