Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-02, 18:12   #583
haniula1803
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 646
Dot.: Zasiłek chorobowy i macierzyński - własna działalność

Witam Bardzo mocno dziękuję wszystkim za odpowiedzi , Tobie Wojtku odpowiedziałam w wiadomości prywatnej( czekam na dalsze informacje)

Cytat:
Napisane przez Ryjonek Pokaż wiadomość
Haniula, a zrejstrowałaś się w końcu do chorobowego?
Bo skoro masz w tym chorobowym przerwę dłuższą niż 30 dni to wcześniejsze składki Ci się do niczego nie liczą - czyli, że teraz nie należy Ci się żaden zasiłek, bo jesteś nieubezpieczona.
No chyba, że zus Ci pójdzie na rękę i przywróci termin, ale z tym to nigdy nic nie wiadomo.

Ja bym pojechała do zusu i pogadała tam z każdym z kim się da, bo sytuację masz niełatwą. Koniecznie wykorzystaj to co Ci napisała loij o zaległej składce - niech ci zus powie ile odsetek ci naliczył do dziś i jeśli mniej, to tak trzeba zrobić - opłacić zaległą składkę za kwiecień. I to jest najlepsze rozwiązanie. Zus może Ci za ten kwiecień przecież naliczyć odsetki od najniższej podstawy. Jak rozumiem złożyłaś deklarację na około 500 zł - z tego co pamiętam tam się nie wpisuje za ile dni to jest, więc oni uznają, że zapłaciłaś za cały miesiąc tylko za mało. Do najniższej składki brakuje Ci jakieś pewnie 500 zł, więc od tych 500 może 6,60 odsetek jeszcze się nie uzbierało. Wtedy średnią będziesz miała niższą ( bo 2 duze składki i jedna mała), ale najprawdopodobniej dostaniesz zasiłek. Jeśli to się nie uda, moim zdaniem pierwsze co powinnaś zrobić to zarejestrować się od wczoraj do chorobowego. Bo może nie urodzisz w czerwcu. Wtedy będziesz mogła w lipcu zapłacić składkę z czerwiec i dostaniesz macierzyński.
Jeśli urodzisz w czerwcu, to i tak wszystko jedno.
Krok drugi to znalezienie informacji czy jak zapłacisz teraz składkę za maj (masz jeszcze kilka dni na to) razem z chorobowym, to czy jest możliwość, że zus uzna twoje ubezpieczenie, mimo tego, że napisał, że ono ustało?
A potem przeczytaj jeszcze raz wątek - niepełny miesiąc nie liczy Ci się do średniej, więc płacenie za kilka dni od najwyższej podstawy jest bez sensu. To Ci się i tak do niczego nie liczy.
Ryjonek - w płatności moich składek nie ma 30 dniowej przerwy ostatnia zapłaciłam 8 mają więc teraz czas mam do 8 czerwca, przerwa powstaje przez wyrejestrowanie mnie przez zus z dniem 1 kwietnia jak zareagują jak teraz zapłacę za maj nie wiem ale znalazłam dzisiaj na stronie kadry. Info.pl informacje ze: w przypadku braku wniosku o objętoście ubezpieczeniem chorobowym zus MOŻE uznać, że takim zgłoszeniem jest opłacenie składki na to ubezpieczenie w terminie i we właściwej wysokości
Za porada loij - złożyłam dzisiaj wniosek w zus o przywrócenie terminu płatności, wyliczenie ewentualnych odsetek oraz o przywrócenie do tytułu ubezpieczonego.

Nie mam pojęcia jak za ten kwiecień zapłacić czy tak jak mówisz dorównać do najniższej podstawy cz max składkę bo nie mam decyzji o przyznaniu zasiłku chorobowego a wtedy za te miesiące należy płacić max składkę??? Chyba poczekam co odpisza i osiwieje do reszty do tego czasu

No i za maj tez chyba musze zapłacić max bo skoro ta składka może spowodować ze zostane objęta ubezpieczenie chorobowym to wtedy dostane macierzyński tylko musze zaplanować napad na bank którejś nocy

Dodam jeszcze ze w czerwcu urodzę na pewno bo ze tak powiem moje dziecko już na wylocie

Asua123123- trochę mnie zmartwila twoja wypowiedź no ale chyba nic mi nie zostaje tylko liczyć na cud, mam nadzieje ze to ze zapłaciłam ta składkę tylko nie pełna ratuje mi du***

Edytowane przez haniula1803
Czas edycji: 2015-06-02 o 18:26
haniula1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując