Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-11, 20:15   #3565
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czytałam na jakiejś stronie z mydłami, że nie można tych naturalnych na metalowych mydelniczkach zostawiać, bo coś się z nimi nie tak dzieje, ale sceptycznie do tego podchodzę i też mi się właśnie wydawało, że przecież nic się nie stanie.
Metale mogą negatywnie wpływać na substancje naturalne w kosmetykach nie zawierających chelatorów typu EDTA, powodują utlenianie cennych substancji, mydła wiążą metale ciężkie, podobnie jest z glinkami, do których nie zaleca się używania np metalowych łyżeczek.

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
No to na razie zostanę przy mydłach z Lawendowej Farmy.
Bio aroma jest super, tzn miałam mydełko z różą, nigdy nie miałam tak łagodnego mydła

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dobra, to macie co obecnie używam Na pierwszym zdjęciu w buteleczce air less jest żel hialuronowy. Na drugim jest myjadło moje i męża, bo czasem mu podkradam. Na ostatnich zdjęciach swatch balsamu koloryzującego, też na ustach (jedna fotka z umalowaną górną wargą, druga już całe usta - trochę koloryzuje). Niestety na zdjęciach wychodzi jak pomarańczowy A nie ma nic pomarańczowego, jest czerwono-różowy...
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zebrałam wszystko do kupy, na pierwszym zdjęciu jest to, co używam teraz najczęściej, uwzględniłam w tym produkty do mycia włosów, choć włosy myję raz w tygodniu. W użyciu mam teraz olej z jojoby. Na drugim jest wszystko. Wyłączyłam te rzeczy, które są używane okazjonalnie lub są półproduktami, a je wrzuciłam na poprzednie zdjęcia, bo leżały z resztą używanych rzeczy w lodówce.
Muszę schować resztę półproduktów (glinki, olejki eteryczne, baza detergentowa, konserwant, fitokeratyna, honeyquat, gliceryna, bio solubilizator, ekstrakt z prawoślazu, kwas mlekowy) do lodówki, boję się, że w upały się zepsują. Wszystko to można przechować w lodówce?
Masz tego...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora