Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-31, 15:14   #2939
geek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 29
Dot.: Problem z wyborem telefonu komórkowego - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ivenna Pokaż wiadomość
I ci casuale stanowią znaczny procent wszystkich użytkowników telefonów. Podejrzewam, że przeciętna Kaśka/Baśka/Magda wybierze dany telefon, bo jest ładny, modny, ma fajny ekran, kilka oryginalnych funkcji i działa płynnie. Te ostrożniejsze poczytają opinie w internecie, popytają wśród znajomych, część pewnie zda się jedynie na opinie sprzedawców (które nie zawsze muszą być zgodne z prawdą) i będzie sobie pluć w brodę, bo telefon laguje przy zwykłej próbie skorzystania z internetu. Mówiąc krótko, wiele osób korzysta z telefonu, by pogadać, napisać smsa, pograć w proste gierki, wejść na fejsa czy pstryknąć fotkę. Nie zamierzają oni jednak modyfikować go w żaden sposób, rootować i stawać na rzęsach, by zwiększać możliwości telefonu Po prostu nie każdy tego potrzebuje. Dla niektórych (m. in. mnie) telefon ma po prostu działać płynnie, a wszelkie "nieoficjalne wsparcie" wydaje się zbędne. Po co, skoro wszystko działa, a najpotrzebniejsze aplikacje mam?

Nie chcę tym samym powiedzieć, że andek jest zły (siedzę teraz na Windows Phone, ale ciekawi mnie jak spisuje się przy codziennym użytkowaniu nowy Android czy IOS), ale w dużej mierze jest on skierowany do innej grupy odbiorców. Dla takich, którzy czerpią przyjemność w grzebaniu w telefonie, a jak wspomniałam, nie każdy to lubi.



Oj, nie Dziwi mnie w ogóle wspominanie o wielkości ekranu, bo raz, że jest to sprawa bardzo indywidualna, a dwa, teraz chyba każda marka ma w swojej ofercie telefony różnej wielkości. Tak więc to nie jest tak, że fani dużych ekranów mają do wyboru tylko Androida.

Fakt, wytrzymałość baterii jest ważna, szczególnie, że jest to bolączka nowoczesnych telefonów (na wuja komu Quad HD w smartfonie?! Nie uwierzę, że ktokolwiek na ekraniku 5-6 cali zobaczy jakąkolwiek różnicę), ale należy właśnie starać się wybrać taki model, który nie zmusi nas do ciągłego ładowania. Ewentualnie nosić power bank W każdym razie jakość wykonania i płynność, według mnie jest jednym z ważniejszych rzeczy! Co mi po świetnej baterii, kiedy ekran porysuje się od samego patrzenia na niego, a na włączenie jakiejkolwiek gry będę czekać 3 minuty?
Jeżeli korzystamy z neta przez aplikacje facebook,twitter,aplikacj e to chatowania itp. to nie odczujemy prawie roznicy ekranu jednak gdy przegladamy strony wersji komputerowej to 5-6 calowy z dobra rozdzielczoscią jest już bardzo komfortowy(znacznie wiecej sie na nim mieści).Apple do swojej oferty jako jedna z nielicznych marek nie wprowadziło jeszcze 5 calowca
Odnośnie tego ostatniego zdania uważam że są to stereotypy w mid i high-endowych telefonach z Andkiem od dawna montowane są dosyc solidne ekrany (mozna też kupic folie),także podzespoly są bardzo wydajne a w grach wazniejsze jak one dzialaja a nie czy kilka sekund dluzej sie uruchamiaja
Jakby co nie jestem fanboyem Androida tylko uważam że telefony kategorii cena/jakosc sa bezkonkurencyjne w wiekszosci przypadkach a juz szczegolnie w stosunku do produktow Apple.
Zgadzam sie jezeli dla kogos priorytetem jest płynnośc oprogramowania,pisanie smsow,dzwonienie,wyglad,w ykonanie,korzystanie z aplikacji internetowych:chaty ,facebook etc i tylko okazjonalnie strony internetowe to w takim przypadku najlepszym wyborem bedzie rzeczywiscie telefon iOS lub Windows Phone.
geek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując