Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mamy z Niemiec
Wątek: mamy z Niemiec
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-26, 07:22   #4714
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zielona, zmieniali to ostatnio podobno... kiedys nie bylo problemu, teraz trzeba udowodnic, ze dziecko mieszka tutaj. i wnioski sa wysylane do bautzen, owszem, i tam sa dodatkowe formularze dotyczace swiadczen z polski itp. ja z polska nie mam praktycznie teraz nic wspolnego, a musialam pincet glupich formularzy im wysylac. niektore mi wysylali co 2-3 miesiace, za kazdym razem musialam fatygowac mojego pracodawce, zeby jakies pieczatki im tam dawal... ze pracuje i w ogole tu zyje. i prosili o dowody, ze mlody tez ze mna mieszka. np. od pediatry... chore to...
Ja miałam taką sytuację,że mąż przyjechał tu w maju i od czerwca podjął pracę. Ja byłam jeszcze w Polsce bo przyjechałam tu w lipcu. Już w maju złożył podanie o kindergeld i musiałam mieć z polski przetłumaczony meldunek oraz zaświadczenie że nie podbieram rodzinnego w Pl. W lipcu dojechałam do Niemiec i poszłam do FK i przesłali z Bautzen papiery do Düsseldorfu.
KG mam liczony od czerwca (byłam wtedy jeszcze w Pl). Mam już swój numer do Fk. Wczoraj dzwoniłam tam i powiedzieli że prawdopodobnie pieniądze będą w grudniu.. ;(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując