Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-25, 14:36   #3303
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Z bloga Christine Scaman :
http://www.12blueprints.com/jackie-a...right-winters/
Ja jestem bright spring i mam ciemne włosy, ale jak się na nie spojrzy pod światło, hm, tak jakby w nich właśnie światło tańczyło wyglądają
Tu chodzi o prawdziwe popielaty odcień włosów, a nie o myszate czy ogólnie szarawy.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
dzięki

mierzę całe życie i doświadczenia mojego najlepiej mi w jaskrawych barwach, szczególnie niebieski i różowy, to opinia mojego otoczenia zawsze jak założę coś w zdecydowanym, zimnym kolorze słyszę tylko: jak Ci ładnie

może zaryzykuję jakiś średni, chłodny blond - na czarno zawsze można przefarbować
Dobranie odpowiedniego koloru włosów jest ważniejsze niż dobranie koloru bluzki, więc zalecałabym naprawdę poważne podejście do tematu. Przede wszystkim zrób sobie porządną autoanalizę - przymiarkę. jak ustalisz swój typ, to będziesz miała z czego wybierać, a tak na zgadywanki szkoda zachodu.

Jeśli faktycznie pasowała ci platyna, czyli prawie biały czysto srebrzysty lub biały, to raczej zima bo nikomu innemu, ten odcień nie pasuje. Chyba, że to był ciepławy żółtawy odcień, to wtedy mogła być wiosna.


Jeśli chcesz coś w tonacji platynowego blondu, tylko ciemniejsze, to nie ma problemu, trzeba wybrać czysty jasny lub średni blond, tylko uważać, żeby nie zlewał się ze skórą. Ew. czysty odcień rudawego, bo w wielu przypadkach lepiej kontrastuje ze skórą (oczywiście zależy to od koloru karnacji).

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm platyna mogłaby przejść u TW. Generalnie jednak blondy nie są szczęśliwe dla zim, przynajmniej mi osobiście Kim Kardashian czy Megan Fox nie podobały się w rozjaśnionych włosach. Jednak może Tobie się spodoba efekt mimo, że obniżysz sobie poziom kontrastu. Jak będziesz się trzymać chłodnej kolorystyki to każdy odcień blondu powinien być ok.
To jest ciężka kwestia przeanalizować kogoś na podstawie jego opisu patrzymy się na siebie inaczej i często nie wiemy czym naprawdę jest pozytywny wpływ koloru na twarz Niektórzy wskazują jako pasujące kolory te, które lubią np. jeśli ktoś ma barwną osobowość wskazuje krzykliwe kolory jako te odpowiednie. Co niekoniecznie może być prawdą Musiałabyś sporo pomierzyć.
Ja bym powiedziała, że blond jest dla zim jak najbardziej, a jedynie trudny do zrealizowania u ciemnych zim (DW). Platyna u większości TW, jak również i BW nie powinna nastręczać problemów bo jest bardzo czysta i chłodna, a tak białej skóry nie ma nikt, więc kontrast zawsze jakiś jest.

Uzyskanie platyny może być trudne u zim nie majacych naturalnie bardzo jasnych włosów, bo włosy mają tendencję do rozjaśniania się przez pomarańczowy do żółtego (vide notka o kolorach włosów na moim blogu).
Kolejna kwestia to kiedy kolor, na który farbujemy włosy nie pasuje do koloru brwi.
U ciemnych zim blond jest trudny chyba z powodu nałożenia kilku czynników - "cienistego" wyglądu karnacji, zwykle ciemnych albo ciemno wyglądających brwi i trudno się rozjaśniających włosów. Co nie znaczy, że jest zły albo niemożliwy.

Każdy chłodny odcień blondu na pewno nie - przestrzegam, bo często blondy dla "naturalności" zawierają "brudne" pigmenty albo tonujące pigmenty brzydko mieszają się z pomarańczowymi i żółtymi resztkami melaniny np. tworząc zielonkawo-błotnisty efekt. "Brudny" blond jest zabójczy dla zimy, za to naturalny dla lata, na którym nadmiernie czyste blondy wyglądają jak tandetna peruka.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
no i teraz najważniejsze - od niepamiętnych czasów farbuję włosy na czarno, od jakiegoś roku zmieniłam kolor na bardzo ciemny brąz (gorzka czekolada), raz miałam epizod z blondem i była to platyna (wyglądałam nieźle, ale dobijały mnie odrosty); Chciałabym jakoś radykalnie zmienić kolor, ale nie wiem w jakim kierunku iść, może mi coś doradzicie?
Na zdjęciu masz wlosy kruczoczarne, a brwi brązowe i średnio mocne. Radziłabym ci przy zmianie koloru na mocno różny od naturalnego jakieś podrasowanie brwi. Przy takim średnim jak twoje (czy moje) przy jasnym blondzie wyglądają na ciemne, a przy czarnym na jasne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora