Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bariera psychiczna w nauce języka obcego
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 12:08   #24
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Jak się nie stresować rozmawiając po angielsku?

Jak dla mnie jest to po prostu kwestia nastawienia. Musisz sobie uzmysłowić, że popełnianie błędów jest czymś zupełnie normalnym i że lepiej jest popełnić parę błędów, ale za to szybko i sprawnie przekazać swoje myśli, niż stękanie i dukanie, bo co chwilę trzeba się zastanowić, jaki czas czy forma będzie poprawna gramatycznie. Z resztą, naprawdę jakaś osoba miałaby sobie zapamiętać, że coś źle, powiedzmy, wymówiłaś? Wyobrażasz sobie, jak później taka osoba miałaby rozpowiadać o tym swoim znajomym przy piwie z żywą gestykulacją i z błyskiem w oczach, tak jakby była to Najzabawniejsza Rzecz Dnia? Bo ja nie ;]

Rozmawiałam ostatnio z chłopakiem z Algierii. Angielskiego nauczył się przez duży kontakt z obcokrajowcami, a nie z książek, przez co zdarzyło mu się na przykład pomylić "read" z "write". Głupi błąd, ale on się tylko zaśmiał i mówił dalej, bo się tym nie przejmował. A i tak wciąż mówił rewelacyjnie, bo po prostu swobodnie. Robił błędy, owszem, ale rozmowa przyjemnie się toczyła, bo nie zastanawiał się zbyt wiele nad tym, co mówił ;]. Trochę dystansu.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując