Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-22, 13:52   #464
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość

A moglabym cie spytac o co chodzi z ta roznica w zwiazkach magnezu? Wlasnie mam dlugo w koszyku na amazonie Magnesium flakes (chlorek magnezu) a w domu od dawna uzywam Epsom salts do kapieli (siarczan magnezu). Czy jest znaczna roznica w dzialaniu? Chetnie ukrece taka oliwke. Mam niedobory magnezu ostatnio (nerw w powiece mi chodzi, dretwieja szybko konczyny itd). Rozumiem ze dodanie olejkow eterycznych z niczym sie tutaj nie kloci, nie wchodzi w reakcje, itd?
Siarczan magnezu działa łagodniej, chlorek był dla mnie zbyt agresywny (pieczenie, podrażnienie skóry pod pachami). Poza tym chlorku nie powinny używać osoby z dolegliwościami tarczycy. Przy takich schorzeniach unikamy jonów bromu, fluoru, jak i chloru. Jest to bezpieczniejsze dla zdrowia "tarczycowców". Jeśli nie masz problemów z tarczycą spokojnie stosuj chlor, do kąpieli, jak i pod pachy, czy na stopy przed snem.

Ja dodaję do całości mieszanki olejek eteryczny naturalny, w ilości do kilku kropel na 200 ml buteleczkę. Nie podrażnia to, a dodaje fajnego zapachu, polecam. Ludzie robią także na bazie hydrolatów, ale tego nie stosowałam

PS. Dziewczynki pytanie o mydło w kostce Alterra, jak już w temacie jesteśmy od wczoraj Widzę promocję na Alterrę w Rossie, co warte to mydełko, nigdy nie miałam, może pora spróbować? Dawajcie znać proszę.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-10-22 o 13:58
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora