Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ludziom bez ambicji żyje się łatwiej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-20, 13:29   #3
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Czy ludziom bez ambicji żyje się łatwiej?

Wiele moich koleżanek założyło rodzinę w młodym wieku, nie mają wyższego wykształcenia, ale nie powiedziałabym o nich, że są bez ambicji. Dla mnie ambicją jest zmiana stanowiska na lepsze, a dla nich na przykład wychowanie swoich dzieci na dobrych ludzi i nie uważam, żeby ich ambicje były gorsze od moich, czy na odwrót. Za kilka lat być może role się odwrócą.

Ja akurat mam trochę rozdmuchane ambicje, ciągle mi mało mimo że zrobiłam już bardzo dużo, jak na swój wiek, ale nie sądzę, żebym miała więcej życiowych zmartwień niż moje koleżanki (bez dobrej szkoły) z małymi dziećmi. Wczesne macierzyństwo generuje często takie problemy, jak trudności ze znalezieniem zatrudnienia (często młode dziewczyny zachodzą w ciąże nie mając doświadczenia zawodowego), jak również problemy z dosyć niskimi zarobkami (oczywiście nie jest to regułą, ale nie znam obecnie kobiety po zawodówce, która zarabia dobrze). Wcale im nie zazdroszczę ich ,,problemów'', bo na ich spoczywa OGROMNA odpowiedzialność.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując