Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ludziom bez ambicji żyje się łatwiej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-20, 15:10   #9
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Czy ludziom bez ambicji żyje się łatwiej?

Cytat:
Napisane przez MotherDivine Pokaż wiadomość
Mam jedną jedyną ambicję - mieć w życiu tak zwany Święty Spokój.
I tak, jestem (w miarę dobrze wykształconą) młodą mamą. I żoną.

Wychodzę z założenia, że nie dla mnie ściganie się z innymi korpo szczurkami. Nie mam zamiaru przesiadywać w biurze do późnych godzin i starać się o awanse. Nie dla mnie garsonki, ajfony, ajmaki, minimalistycznie urządzone mieszkania w Warszawie i inne tego typu pierdoły.

Szczerze mówiąc, guzik mnie obchodzi, jeśli ktoś woli gonić za karierą - w końcu specjaliści w różnych dziedzinach są potrzebni, chociażby po to, żebym mogła w razie potrzeby z nich skorzystać.

Ja tam wolę dbać o mój dom i moją rodzinę. Mogę całe życie bawić się z dzieciakiem na dywanie. Uwielbiam być po prostu mamą. Chodzić na spacerki, gotować, wychodzić na lunch na mieście, nigdy i nigdzie się nie spieszyć, podróżować wtedy, kiedy chcę, a nie wtedy kiedy szef łaskawie da urlop... w to mi graj.

Mój mąż sam jest sobie szefem. Nie żyjemy z ołówkiem w ręku - wręcz przeciwnie, jest naprawdę ok. Nie mamy studiów, co nie oznacza, że w naszym domu nie ma ani jednej książki, że nie jesteśmy ciekawi świata i nie mamy zainteresowań.

Mamy natomiast wspomniany przeze mnie Święty Spokój i żadne 'ambicje' nie mogłyby mi go zastąpić.
Ach te uogolnienia, nie potrzebuje ajfona, ajmaka (co to w ogole jest? ), mieszkania w Warszafce, jestem taka ponad to z moim didkiem na dywanie. Czy to, że ktoś zyje inaczej niż Ty, oznacza że żyje gorzej?

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-12-20 o 15:12
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując