Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 18:32   #398
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Chyba dlatego, ze mam wlasnie taka wieksza roznice to mnie sie ona wydaje "lepsza" wlasnie, bo akurat bylo mi latwo dzieci ogarnac przy takiej roznicy. Np z czytaniem ksiazek nie bylo problemu, bo jak syn byl w szkole to czytalam corce ksiazki typowe dla jej wieku a wieczorem czytalismy ksiazki na poziomie starszego. I o dziwo do dzis ukochana ksiazka corki sa Dzieci z Bullerbyn czy Pafnucy, ktore wlasnie byly czytane synowi bardziej. Odrabianie lekcji tez spoko, bo jak syn uczyl sie np czytac (a uczyl sie jednoczesnie po niemieckui po polsku) to ja z mala cos rysowalam obok albo bawilysmy sie klockami.
Ale np pewnie Szaja powie, ze latwiej z mniejsza roznica wieku, nie wiem, nie sprawdzalam.


To niezrozumienie wynika, moim oczywiscie zdaniem, z tego, ze mamy jedynakow chca baaardzo przeczytac, ze tak, oj jak jest ciezko z dwojka i z pewnoscia ciezej niz z jednym.
A to tak nie wyglada, jest inaczej, tak jak jest inaczej jak rodzi sie pierwsze dziecko, przy kazdym nastepnym tez sa zmiany.
Czasem mi bylo ciezko, trudno, ale z jednym tez mi bylo czasem ciezko, trudno. Na tyle jednak nie odczuwalam jakos zbytniego obciazenia, ze chcielismy miec trzecie, no nie wyszlo.
Być może kiedyś się o tym przekonam, bo ja nie mówię kategorycznie nie. Na pewno na tym etapie życia nie chciałabym mieć drugiego dziecka. Chciałabym żeby córka miała rodzeństwo, ale nie za wszelką cenę, to trochę za mała motywacja do posiadania drugiego dziecka.
Nie wykluczam, że za 4-5 lat podejmę taką decyzję, ale to bedzie 9 lat różnicy między dziećmi. Tu pojawia się problem, czy to nie za duża różnica wieku
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując