Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-23, 20:22   #409
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Z reka na sercu: jesli zdecydowalam sie na dwoje dzieci, sama mam wspaniala siostre, to naprawde trudno mi powiedziec, ze bycie jedynakiem ma jakies zalety. Owszem, moge powiedziec, ze to jest calkiem normalne, ze ma sie jedno dziecko, ze nie jest to egistyczny wybor rodzicow, ze jedynacy nie wyrastaja na egoistow, ze ludzie wybieraja taki model rodziny i sa szczesliwi itd. Jesli wybierasz taki model rodziny to widocznie widzisz jego zalety, swietnie. Ale ja wybralam inny, wierze Ci na slowo, ze Twoj model te zalety ma, ale akurat jesli o mnie chodzi to ja ich nie widze. To tak jakby wymagac od wegetarianina zeby potwierdzil, ze jedzenie miesa ma zalety. No dla niego nie ma zadnych, ale jesli dla Ciebie ma to ok.
Tym bardziej, ze moj maz jest jedynakiem. Z rodzicami stosunki mial o tyle o ile, rodziny blizszej nie za bardzo. Oczywiscie nie wiem jak byloby gdyby to rodzenstwo mial, moze mieliby sie wzajenmnie w tyle. A moze nie. I obecnie moj maz ma wlasciwie mnie, nasze dzieci i moja rodzine i swoja mame, ktora z racji wieku wiele nie pomoze. W jego stanie byloby nam wielka pomoca, gdyby mial brata, siostre.
Podobnie to postrzegam.

No i Perse, to opisywanie wad dziala tez w drugą stronę.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując