Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczulenie na hybrydę
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 21:02   #496
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
minthema - sorry ale jeżeli nie stosujesz się do instrukcji użytkowania danego produktu (a na stronie semilaca wyraźnie pisze że najpierw baza), to nie dziw się że mogą wystąpić nieprzewidziane skutki uboczne typu uczulenie lub inne problemy z paznokciami. Poza tym stosowanie tak silnej chemii na pazury, w sytuacji gdy masz je chore też jest średnio trafionym pomysłem. Dodatkowo je osłabiasz, i dodatkowo zwiększasz ryzyko reakcji alergicznej.
Co do testów skórnych to mam mieszane uczucia, z jednej strony w końcu w ten sposób sprawdza się wszelkiego typu alergie, jednak z drugiej strony to jest preparat stosowany na płytkę paznokcia. On inaczej może się zachować na skórze, a inaczej na paznokciu, inny może też być stopień ewentualnej reakcji alergicznej. Jeżeli już chcesz sprawdzać to sprawdzaj to na jednym paznokciu tak jak normalnie robisz manicure. Tylko najpierw wylecz pazury ponieważ inaczej możesz się po prostu uczulić na wszystkie lakiery, a na tym chyba Ci nie zależy.
Być może. Jednak wcześniej używając harda (nadal na płytkę bez bazy) z kolorami CZ to uczulenie nie wystąpiło.
Co do nakładania hybrydy na chore paznokcie - zasadniczo się zgadzam. Na początku nie widziałam przeszkód, potem o tym nie myślałam, a potem chciałam je hybrydą wzmocnić (mechanicznie, utwardzić) no i wyglądały paskudnie - więc i zakryć. To jest takie powierzchowne myślenie, zdaję sobie z tego sprawę ale męczenie się z palcami pół roku przysłoniło mi racjonalne myślenie. Chciałam hybrydy to miałam, tyle. Nie szkodziły mi początkowo, dopiero Semilac zrobił mi kuku.

Tak zrobię. Wyleczę uczulenie, zobaczę jak wyglądają paznokcie (podejrzewam, że zanokcicę mam wyleczoną bo obrzęk i zaczerwienienie jest spowodowane uczuleniem a ja od dobrego miesiąca nadal myślałam, że to ciągle to samo), zrobię chwilową przerwę od hybryd i będę testować różne zestawienia.
Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
A pomyslalas ze wystarczy, ze wycierajac cleanerem dyspersję po topie wcierasz uczulajacy produkt w skore wokół paznokcia? mając ranki wokół paznokci czy np. przepilowana, cienka płytkę to juz wystarczy by produkt drażnil i wywołał alergie bądź po prostu reakcje kontaktowa.
Top mnie nigdy nie uczulał Używam topu z CZ. Jestem na 98% pewna, że uczula mnie kolor z Semi.

Swoją drogą, z Twojej wypowiedzi wynika, że produkt raz może uczulić, raz nie. Ja wychodziłam z założenia, że jak raz mam reakcję alergiczną na dany produkt to będzie mnie uczulał zawsze. Dlatego miałam w planach pozbycie się kolorów z Semillaca. Mam rozumieć, że zależy to od wielu czynników (w tym stanu paznokcia np) i może być tak, że raz mnie uczuli dany produkt a raz nie?
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując