Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - KWC - wątek do zgłaszania błędów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-05, 16:09   #161
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cześć dziewczyny, przepraszam za długą nieobecność, ale jak pisałam - musiałam w sprawach osobistych zniknąć na parę dni. Do rzeczy jednak:

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
O to to Ciekawe jaki argument padł żeby to zmieniać.
Żaden argument nie padł za wywaleniem alfabetycznego sortowania. Wróci.

mylengrave
- sprawa zdjęć. Nic nie wyleciało, spokojnie. Częste prace na bazie i poprawki powodują, że czasem coś się sypnie. Zdjęcia wrócą, po raz kolejny wysłałam jako błąd krytyczny do IT z twoimi przykładami.
Czy będzie naprawione - tak. Kiedy? Jest to ustawione z najwyższym priorytetem, od tego mamy jedną osobę - nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy konkretnie. Zobowiązał się w tym tygodniu.

mylengrave
Werka nie ma dostępu do bazy danych. Z jej perspektywy nie wrócą, bo ona ich nie przywróci. Z tego, co mówi IT zdjęcia są w bazie tylko występuje błąd, który przy poprawkach lubi wyłączyć część zdjęć

Najlepsze z kategorii: strona główna->prawa kolumna->lista kategorii->wybierasz kategorię->klikasz najlepsze.

Dzisiaj została dodana opcja uzupełnienia zdjęcia, więc jeśli masz chęć, kliknij przy produkcie bez zdjęcia w 'zgłoś do moderacji' i załącz zdjęcie.

Funkcja szukania produktów danej marki już działa. Zerknij na wyniki dla Nivea: https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.html?search_full[brand]=1146

Aktywności, produkty, recenzje - pojawiają się po chwili, to jest po stronie twojej wyszukiwarki. Jutro wejdzie na produkcję rozwiązanie, które wreszcie pomoże nam się z tym uporać.

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Czy wróci podział na kremy na dzień ,na noc i kategorie wiekowe ?
Szampony,odżywki -rodzaj włosów itp. ?
Tak. Niestety kategorie zostały rozpisane na długo przed zmianami personalnymi w redakcji i nie byłyśmy w stanie tego cofnąć. Za co przepraszam, będzie naprawione. Ale w pierwszej kolejności naprawiamy błędy, które widzisz w pierwszym poście.

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Szlag mnie trafia jak widzę 'najlepsze' w danej kategorii i widnieje mi kosmetyk z jedną recenzją na piątkę, no żesz!

Wiem, że to jest chyba ten problem, nad którym 'pracujecie', ale zaklinam - róbcie to szybciej
Zrobione. Zastosowane zostały takie same algorytmy, jak w starym KWC. Czy teraz lepiej?

chimay
Te recenzje 'ambasadorek" są usuwane, o ile zostaną zgłoszone lub same je zauważymy. Nie są zgodne z zasadami, więc lecą. Niedługo wróci również limit znaków w recenzji, który chociaż częściowo załatwi plagę ambasadorek jednolinijkowców.

cuciola
W tym tygodniu pojawi się automatyczny zapis recenzji w przeglądarce. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, jaką opisałaś, po odświeżeniu będziesz nadal widziała to, co udało Ci się do tej pory stworzyć.

Z tego co widzę po godzinach pisania twojego postu - pisałam w trakcie wdrożenia poprawki. Wtedy niestety takie rzeczy jak błąd 500 wyskakują bardzo ciężko.

Lista kategorii nadal przechodzi poprawki, pracujemy też nad lepszym jej ukazaniem. Nie jest ona szczególnie często klikana, podobnie jak ostatnio dodane produkty i recenzje są używane przez aktywne recenzentki. Większość swoje pierwsze kroki kieruje od razu do wyszukiwarki i filtrów.

pohybel
Co się stanie po ogarnięciu technicznych niedoróbek? KWC będzie działać tak, jak należy. "Łączniczka" była chora, potem były święta, w które pracowała i odpisywała, a potem miała operację. To tak dla jasności

ŻADNA informacja nie zginęła na PW, każda, która napisała, dostała odpowiedź. To samo z mejlami. Tutaj niestety nie jestem w stanie siedzieć cały dzień, ponieważ głównym moim zadaniem jest współpraca z IT, żeby to nowe KWC naprawić. Także wybaczcie, jeśli często odpisywanie w wątku odkładam na później i wolę wytłumaczyć IT (dwie osoby), co i jak trzeba poprawić. Wydaje mi się, że bardziej zależy Wam na poprawie tego, co jest teraz niż na czczym gadaniu. Działam, ale to wymaga czasu.

FAQ powstanie, jak znajdę na niego czas. I tu muszę po raz kolejny prosić o cierpliwość.

rochas
Masz rację - zostanie poprawione. Kliknięcie w recenzję przeniesie do tej recenzji, nie na ogólną stronę produktu.

Podaj proszę, o który produkt chodzi, sprawdzimy.

eweelinaa91
Dzięki - uwagi zanotowane i przekazane. Alfabetyczne sortowanie, ulepszenie sortowania, kategorie - to wszystko się pojawi.

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...review-1158081

Czy to tak bardzo trudno wyświetlić DODATKOWO nazwę producenta na początku? Do tej pory często trafiałam przypadkowo na jakieś inne kosmetyki patrząc na te z boku, a tak, jak nie ma producenta, to nawet w nie nie klikam. Dodatkowo, czasem mi się przypominało, że czegoś używałam i mogę to zrecenzować, a tak - lipa.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

wyszukiwarka nie pokazuje nic przy najmniejszej nawet literówce, nie wyszukuje też ze spacją/bez spacji; tylko tak, jak podane w nazwie, to na pewno koniecznie trzeba zmienić

plus ta czcionka, no oczy mnie bolą, nie kłamię...
Producenta - tak. Marki - nie. Tak jak pisałam już kiedyś - marka powędruje wyżej, będzie lepiej widoczna. Uwaga z wyszukiwarką - wiem o tym - pracuje nad wdrożeniem Sphinxa i w międzyczasie chłopaki poprawiają obecną, bo nie działa dobrze.

Jeszcze jedno - częściej korzystasz z ogólnej wizazowej (lubka przy avatarze) czy dedykowanej KWC (poniżej, ta długa)?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Dwa dni temu dodałam recenzje pudru i od tego czadu na zmianę pojawia się i znika. Dodałam tez kilka produktów do torebki i jest z nimi dokładnie taka sama sytuacja jak z tą nieszczęsną recenzją...

Sortowanie recenzji nie działa.

Kiedy wchodząc przez profil danej wizażanki jej recenzja będzie wyświetlana jako pierwsza? Tak jak to było na starej wersji.
Czy nadal nie widzisz recenzji? już wszystko powinno wrócić do normy.

Czy torebka ma ustawienia prywatne? Kilka osób zgłosiło juz ten problem - pracujemy nad nim.

Sortowanie recenzji nie działa - w którym miejscu?

Wchodzenie przez profil w recenzję przeniesie do recenzji. Tak, będzie taka poprawka.
Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Dziwne rzeczy dzieją się od środy-czwartku, ale jeśli recenzje usunięte zaczynają wracać, to jestem zaniepokojona.
Przedtem znikały od razu. Lista na profilu miała opóźnienie 4-12h (dopiero po tym czasie zmieniał się licznik), ale pozycje nie znikają z listy i nie wiem, czy spodziewac się, że w ogóle znikną, skoro są tam takie, które wyleciały lata temu (np. nawilżające superpowermezoserum, na które ktoś kiedyś dostał ataku puryzmu i wyrzucił wszystkie recenzje poniżej 6 tyg. - co czyni listę jeszcze bardziej bezużyteczną, ale nie o tym teraz). Licznik po lewej też ciągle stoi, hity się nie zerują
Koło środy dostałam pw od Rochelle_ z pytaniem o powód mojego usuwania i mniej-więcej od tego czasu coś zaczyna szwankować. Czasem nie znikają ze strony produktu, czasem trzeba parę razy odświeżyć stronę. Nie wiem, próbują wyłączyć tę funkcję? (Jeśli tak, to apeluję, żeby z niej nie rezygnować, bo nawet jeśli komuś raz na jakiś czas odbije [macha przyjaźnie ręką], to sama funkcja jest przydatna; nie wszystko wytrzymuje próbę czasu.)
Odpowiedzi na moją odpowiedź rzecz jasna nie było.
/Edycja: udało mi się znaleźć jedną, na komputerze usuwają się bez problemu.
Nic nie jest przywracane, usuwajcie sobie, jesli taka jest wasza wola. Szwankuje od tego czasu, bo niestety były duże problemy z bazami danych (a w sobotę totalnie siadło, zwłaszcza logowanie i rejestracja).

To że widzicie je w notyfikacjach - to błąd techniczny. Kliknijcie w nie, a zobaczycie, że wywali wam błąd.
Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Dla nich za bardzo skomplikowane jest przeniesienie składu pod opis żeby się wygodniej czytało, a co dopiero połączenie nazwy producenta z nazwą kosmetyku
I po co te złośliwości? Producent to nie marka, stare KWC myliło nagminnie te terminy. Na pytanie odpisałam już wyżej w poście - marka będzie przesunięta wyżej, rozważamy powrót marki w nazwie. Dam znać!

To_tylko_Megilena
Cześć! Pozwól, że odniosę się tylko do nowych kwestii, bo wiele z powyższych była juz poruszana:
- połówki w sortowaniu - będzie wprowadzać takie rozwiąznie
- w nazwie produktu jest jego nazwa i linia, markę znajdziesz poniżej. Marka zostanie przesunięta wyżej, żeby była lepiej widoczna i możliwe, że za jakiś czas wróci do nazwy.
- czas używania produktu - pełna zgoda, dodamy kolejne pola - czas nieokreślony był konieczny ze względu na stare dane z KWC, ale masz rację, że przy nowych recenzjach trzeba to usunąć.
- osoby chwalące recenzentkę - powróci, nic nie zginęło
- zdjęcia recenzentek powróciły Znajdziesz je klikając w kwadracik przy tytule recenzji - otworzy się box, w którym będziesz mogła zobaczyć zdjęcia danej recenzentki do danego produktu. Chcemy równiez wrzucić wasze zdjęcia z recenzji do przeglądania z poziomu profilu recenznetki.

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
To zepsuję ci humor W obecnej formie oceny cząstkowe łączą się w średnią ogólną. Dlatego nie ma półgwiazdek. Zapach i opakowanie (co? estetyka? funkcjonalność? pojemność?) mogą zaniżyć lub zawyżyć wybraną ocenę i można ją co najwyżej ręcznie wyedytować.
Ten kawałek o relacji ceny do jakości czy jakoś tak wszyscy będą zaniżać, bo przecież zawsze mogłoby być tańsze.
A jak ocenić na gwiazdki zgodność z opisem, chyba jedyną ocenę cząstkową chociaż mgliście związaną z działaniem? Co z tymi wszystkimi zastosowaniami alternatywnymi, którymi stoi KWC?

Poza tym te statystyki będą kompletnie niewiarygodne dla ocen sprzed zmiany, bo system po prostu wrzucił w każde pole ocenę ogólną. (A w innych miejscach zostawił puste; nie ogarniam tego.) Trzeba by wszystko pouzupełniać
To ja poprawię humor: nieprawda. Możesz przyznać ocenę 4,0 za całokształt, a cząstkowe niższe.

Puste, o których piszesz były wynikiem błędu. Już naprawione.

cieciorka
Cześć! Przejdę do twoich uwag
- domyślną przegródkę możesz stworzyć sama - dzięki temu z poziomu produktu możesz sobie dodać do kilku przegródek, a nie potem łazić i szukać, do której powinno trafić.
- wykres został wzięty pod rozwagę, bo nie jesteś pierwszą osobą, która za nim tęskni
- zapewne widziałaś tam doładowującą się listę lub zmyliła cię duża biała plama, która pojawia się przy adblocku? Przyglądam się temu i szukamy rozwiązania
- sortowanie - daj znać, co konkretnie sortowałaś - u mnie działa
- fajny pomysł, już podnoszony, ale na tę chwilę niemożliwy - chcę najpierw skupić uwagę naszego IT na naprawieniu błędów - potem będziemy sobie customizować
- na szybciutko tip: jeśli chcesz po wejściu do produktu od razu przejść do recenzji, kliknij przy zdjęciu w liczbę recenzji - przeniesie cię do sekcji z recenzjami.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Zmiana na KWC, nie mogę usuwać ani edytować własnych recenzji...System zablokował tą opcję
Nadal masz problem z edycją i usuwaniem? Daj znac proszę. Powinno już działać.

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Bardzo się wkurzyłam, nagle nie mogę dodawać produktów do torebki i dodawać nowych do katalogu.
czy problem nadal występuje? Dodajesz do prywatnej torebki, prawda?


yonce
Strona główna->prawa kolumna->lista kategorii->interesująca cię kategoria->najlepsze/najgorsze

Za uwagę odnośnie sortowania dziękuję - zgłosiłam błąd.

Organzza
Nadal? Pisałaś to w trakcie wdrożenia. Podeślij proszę screen shot z błędem lub napisz, jaki numerek na błąd.

truskawkowawiosna
Tak, jest duży problem z wyszukiwarką KWC IT obiecuje poprawę.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-04-05 o 16:13
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując