Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lakiery hybrydowe cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-21, 17:26   #486
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.4

Cytat:
Napisane przez kadyrka Pokaż wiadomość
I dlatego ja pod EB daję normalnie bazę. W/g mnie EB to produkt do zadań specjalnych,twardy,pozwal ający przedłużyć paznokieć. Pomimo "Base" w nazwie może nie spełniać swojej funkcji tak,jak baza do tego przeznaczona . Aktualnie mam na sobie pazury robione na Święta (już mi wstyd w środkach komunikacji) i ani kawałka odprysku. Może się mądrzę,ale sprawdzam to na sobie,że z bazą trzyma na mur beton, a niejednokrotnie czytałam tu już,że na samej EB coś odpada albo się rozwarstwia .
wydaje mi się że trwałość bazy zależy też w dużej mierze od paznokci mam znajomą której robiłam paznokcie bazą EB dokładnie 25 stycznia (kładłam 1 warstwę EB), ściągałam je dokładnie 25 marca zero odprysku za to mega odrost. Do teraz zastanawiam się jak ona to psychicznie wytrzymała u mnie EB też trzyma bez zarzutu, ale np mojej siostrze odpryskuje po 2 dniach

Cytat:
Napisane przez misisia86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę Was o pomoc.
2 razy robiłam koleżance hybrydy. Za pierwszym razem położyłam : primer bezkwasowy z NN - 2 warstwy Extra Base - kolory Neonail - top Eco. Trzymało jej się to 8-9 dni Za drugim razem : primer - jedna warstwa EB - kolor Semilac - top Eco. Za każdym razem dobrze zabezpieczałam wolny brzeg aby nie było sytuacji jak przy pierwszym malowaniu, że hybrydę nosiła zaledwie tydzień. Mmmmhmmm.... Semilaka nosi 5 dzień i już ma odpryski na brzegach i mówiła, że od góry też się odkleja
Teraz trochę o jej dłoniach. Ma bardzo szeroką płytkę paznokcia. Z natury bardzo twarde, różowiutkie z białą końcówką Jak nosi hybrydy to jej paznokcie robią się bardziej elastyczne Mówi, że czuje jak by zmiękły ? Jak zdejmie to po kilku dniach wszystko wraca do normy. Kilka miesięcy temu jakaś znajoma robiła jej wszystko Semilakiem i było dokładnie tak samo. Kształt kwadratowy, paznokcie krótkie ze względu na pracę. No i właśnie są dni w których koleżanka spędza kilka (8-9) godzin w gumowych rękawiczkach. Najczęściej nosi po 2 pary na raz. Jej dłonie mają również styczność z silnymi środkami chemicznymi.
Teraz moja lawina pytań do Was
Jak myślicie ? Czy to wina tego, że dłonie mają styczność z różną chemią i gotują się w tych rękawiczkach?
Może wina primera? Albo bazy? Czy są osoby, które nie mogą nosić hybrydy?
Wpadłam na pomysł, żeby teraz położyć jej wszystko bez primera i tak:
1 ręka baza gelish - kolor - top hard NN.
2 ręka baza - akryl - baza - kolor - top hard.
Zobaczymy co będzie się trzymać. Jeśli w ogóle będzie
wydaje mi się że chemia i rękawiczki wpływu nie mają. Sama nosze rękawiczki 8 h dziennie i mam styczność z chemikaliami (praca w laboratorium), koleżanka z pracy też nosi hybrydy i ani jej ani mi nic nie odpryskuje Primer zwiększa przyczepność więc to raczej nie jego wina. Wydaje mi się że po prostu jej paznokcie tak reagują na EB. Może faktycznie warto by pomyśleć nad zmianą bazy/metody. Niestety są osoby, którym hybryda nie trzyma w ogóle
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora