Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-07, 13:31   #2650
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu tego kremu mianowicie czy nadaje sie do młodej, mieszanej cery z trądzikiem i czy bedzie dobrze nawilżał cere po wysuszającym Zinert'cie, bez zapychania i czy ogólnie bedzie spełniał obietnice producenta m.in tą o matowieniu?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skórytrudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)

Z góry dziekuje za pomoc
W zasadzie mogę podpisac sie pod tym co napisał porducent - nie ma tu ściemy. Wszystkie swymienione skłądniki są, na konkretnym miejscu w skłądzie. Ogólnie - ciekawy produkt, myślę że warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedno pytanko.
Otóż dermatolog polecił mi taką serię:

Aknicare Tonik Skład:
- etylolinolenian - 3%
- trietylocytrynian - 10%
- palmitian askrobylu - 0,5%
- capryl glicyny - 3%
- Kwas salicynowy - 0,75 %

Aknicare Żel Skład:
- Kwas pirogronowy - 1%
- Triclosan - 0,5 %

Aknicare Krem Skład:
- Mleczan cynku - 1,25
- Etylolinolenian - 2%
- kwas hialuronowy - 0,5 %

Nie wiem czy tylko mi się to rzuca w oczy, ale co drugi wyraz to "kwas". To nie zaszkodzi? Jest szansa, żeby pomogło w moim wstrętnym trądziku?
Nie powinnaś mieć przesuszonej skóry po tych kosmetykach. Nie kazdy "kwas" będzie wysuszał skórę.

To co siedzi w tych kosmetykach to:

- etylolinolenian - reguluje prace gruczołów łojowych
- trietylocytrynian - zwieksza kwasowosc skory (powoduje to ze flora bakteryjna na skorze nie rozwija sie)
- palmitian askrobylu -antyutleniacz
- capryl glicyny - wlasciwosci antybakteryjne, antyseptyczne
- kwas salicylowy - wiadomo - odblokowuje ujscia porow, zmnijesza je, mikrozłuszcza naskórek
- mleczan cynku - działąnie kojące, łągodzi podraznienia
- kwas hialuronow - humektan, nawilza
- Kwas pirogronowy - reguluje dzialanie gruczołów łojowych, ogranicza wydzielanie sebum
- Triclosan - dziala antybakteryjnie i łągodząco


Cytat:
Napisane przez nacioszek Pokaż wiadomość
dobrzy ludzie! kosmetyczno-dermatologiczno-chemiczne geniuszki i geniusze! lizusostwo to(jak Was zatytułowałam) czy po prostu stwierdzenie faktu ? Chciałam po prostu bardzo podziękować wszystkim uczestniczkom & uczestnikom tego forum za chęci, wiedzę którą się dzielicie, poświęcony czas na analizy i pomoc, odwagę w ujawnianiu problemów swojej skóry i wklepywanie składów chemicznych Stan mojej cery jest od kilku m-cy katastrofalny, i dzięki Wam prawdopodobnie dowiem sie niedługo dlaczego. Po przejsciu tego wątku (3 wieczory ) czuje się odrobinkę mądrzejsza.

dzięki.
Mi sie zrobiło lepiej dzięki Wam, więc w ramach rewanżu i zgodnie z zasadą, że każdy potrzebuje czasem dopieszczenia , zaśmiecam wrednie to forum moimi podziękowaniami.
Dzięki!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora