Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-05-04, 22:34   #4342
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Można łączyć, ale tak samo jest z kolagenem, jak i z kwasem Ha, że się nie nadają, jako samodzielne kosmetyki, najlepiej je nakładać pod coś. Ja osobiście zawsze mieszam na dłoni kolagen z serum nawilżającym, które często już w sobie mają kwas Ha zawarty.
Czyli najlepiej łączyć z innymi półproduktami, a solo tylko przed nałożeniem kremu/serum - dziękuję
A o jakichś przeciwwskazaniach co do łączenia kolagenu słyszałaś?

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
obecnie krem pod oczy z wit C z La Roche Posay, który dodatkowo tuninguję wit E. (zobaczę jak się ten krem sprawdzi, ciężko znaleźć kosmetyk z aktywną wit. C... - może coś doradzicie?)
Na twarz serum Agafii do 35r ż do którego dodaję olej z pestek malin i wit. E.
Robiłam tak prawie samo, tyle, że bez wit. E a dokładając jeszcze kwas HA

Ja witaminę C sproszkowaną mam, ale ryzykownie to u mnie wygląda bo robię mieszanki "na oko" - bez mierzenia ph, bez odmierzania poszczególnych półproduktów. Ogólnie to mi ostatnio na policzkach takie dziwne zaczerwienienie się pokazało, zastanawiam się czy to nie efekt nadmiaru witaminy C - chociaż staram się, żeby stężenie nie przekroczyło absolutnie 20%. Podpytywałam o przeciwwskazania co do wit. C - tzn. z czym mieszać jej nie wolno, i niby wszystko gra - rozpuszczam w HA+olejku+frakcji sojowej.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-05-04 o 22:36
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując