Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-07, 21:01   #179
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Ja też walczę z rozstępami powiem Ci mniej więcej co ja robie:
- przede wszystkim masaż, masuj skórę rękawicą sizalową(kupisz ja w drogerii za około 10-11zł) od stóp aż po biodra, okrężnymi ruchami, niech będą to raczej rytmiczne szarpnięcia - rób taki masaż rano kilkanaście minut [jeśli masz pajączki na nogach to tego nie rób! pajączki to popękane naczynka krwionośne]
- pij wodę, co najmniej 2l wody dziennie
- używaj kremów przeciw rozstępom rano i wieczorem, wsmarowywanie ich połącz z masażem (taki sam jak przy rękawicy sizalowej) przejrzyj KWC i wybierz dla siebie najlepszy. Ja polecam Elancyl koncentrat redukujący rozstępy - niestety jest drogi:/ około 95zł w aptece, ale na allegro razem z przesyłką możesz zapłacić około 78zl, warto tez wypróbować krem Fissan około 20-23zl i z tego co słyszałam firma Eveline też ma skuteczne serum przeciw rozstępom około 15zł
- rób wieczorem naprzemienny natrysk pod prysznicem, pobudza krążenie, rozpoczynasz polewając ciało ciepłą wodą przez około 20s , potem 10 sekund zimną, i tak na przemian, ważne jest by zakończyć woda zimna
- byłam u dietetyka i zapytałam czy dieta ma znaczenie w walce z rozstępami i okazało się, że ma możesz wzmacniać skórę pijąc herbatę ze skrzypu polnego (ok 4zl, 20-30 saszetek) - zawiera on krzem, jedz też cynk w tabletkach lub w pokarmie (kasza gryczana) wyczytałam w gazecie ze orzechy włoskie zawierają witaminy i minerały, które pomagają w walce z rozstępami- ale tego nie sprawdziłam [ale chętnie sprawdzę], dietetyczka powiedziała, że można je jeść, ale tylko dwa dziennie bo są dość tłuste
- ćwicz jeśli możesz i masz czas, ćwiczenie ujędrnia i pobudza krążenie
- rób peelingi regularnie - dzięki nim kremy będą sie lepiej wchłaniać Peeling kawowy to bardzo dobry pomysł. Nie musisz młynka do kawy posiadać, wystarczy kupić mielona tańsza kawę np Saharę i jest ok rób go dwa razy w tygodniu (wybierz sobie dwa dni w tygodniu, np.: środę i sobotę)
- raz w tygodniu możesz sobie zrobić okład pod folia spożywcza wiem ze to już trochę może Ci sie wydawać przesada ale naprawde jest to dobry sposób kup za około 1,50zł folie spożywczą posmaruj grubsza warstwą kremu skórę dotknięta rozstępami i owiń sie folią, poleż w cieple (ważne jest żeby leżeć w cieple to pozwala na lepsze wchłonięcie kremu najlepiej pod kocem lub kadra. Po 30 minutach zdejmij folie i wsmaruj resztki kremu, najlepiej żebyś robiła to zaraz po peelingu, wtedy skóra będzie jeszcze lepiej krem wchłaniała
Uff, to jest "Plan Małagorzaty" opracowany w pocie czoła, hehe:P sama go stosuje ale dopiero od kilku dni zebrałam wszystkie wiadomości dotyczące walki z rozstępami metodami domowymi, bez wizyt w salonach kosmetycznych.
Aha i wątpię żeby udało Ci sie je zlikwidować w ciągu miesiąca. ale nie rezygnuj i staraj się ich pozbyć.
Przepraszam, że tak dużo miejsca zajęłam i ze tak trochę może niezbyt składnie pisałam, spieszyłam się, życze powodzenia
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując