Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetologia - jak wygląda, jakie perspektywy, gdzie warto studiować? WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-29, 21:03   #215
ashoka
Przyczajenie
 
Avatar ashoka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Czy opłaca się pójść kosmetologię?? Czy znajdę później pracę?

Cytat:
Napisane przez Meriem Pokaż wiadomość
Witam, ja również planuję iść na kosmetologię i towarzyszą mi podobne obawy. Jednak czuję, że na tym kierunku najbardziej się odnajdę. Poza tym słyszałam już o kilku znajomych, które są po kosmetologii i są bardzo zadowolone zarówno z pracy jak i z zarobków. Także myślę, że trzeba być dobrej myśli.

Dokładnie, kosmetologia to coś dla mnie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo drażni mnie to, że większość salonów kosmetycznych w mojej okolicy zatrudnia kobiety po kursach oczywiście nie sugeruję tu, że takie dziewczyny nic nie wiedzą ale akurat te z mojej okolicy na prawdę mają o wiele mniejszą wiedze ode mnie, jednak wiele kobiet im ufa. Pewne dwie "kosmetyczki" z salonu u mnie gdy przyszłam do nich w lato aby zapisały mnie na zabieg kwasami na zimę, bo musiałam na pewien czas wyjechać i nie miałabym kiedy się zapisać, no to one wyskoczyły mi z propozycją aby zrobić to już teraz. Na dworze było 30 stopni i mocne światło, a one swoje, że jak chce ten zabieg to mam go robić teraz i że to one są kosmetyczkami i to ja powinnam się ich słuchać. Oczywiście z moim problemem poradziłam sobie sama a progu tego salonu już nigdy nie przekroczyłam. Ale ostatnio zaczęłam interesować się medycyną estetyczną, dermatologią oraz kardiologią, więc chyba wybiorę coś z tego tym bardziej, że jak będę chciała zostać kosmetologiem będę mogła skończyć kolejne studia albo kurs, po prostu trochę obawiam się tego, że ciężko będzie mi znaleźć później pracę. Mam jeszcze trochę czasu więc może skończę na czymś całkiem innym.
ashoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując