Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-27, 12:22   #4472
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ja stosowałam tormentiol po oczyszczaniu twarzy, miałam takie rany, że nic poza tormentiolem nie mogłam tam położyć. Troche wysuszył ale szybko zagoił ranki.

podjęłam pewną decyzję ...wiem, że najprawdopodobniej zostanę wyklęta..
wracam do samoopalacza - na twarz ;/
muszę. Mam tak czerwoną gębę, że nie mogę w lustro na siebie patrzeć. Przestałam się malować przez co widać moje podrażnienie jeszcze bardziej. Stosowałam je przez jakiś czas i wiem, że pomoże mi t zakryć moje czerwone poliki.
Alle....musze się liczyć z zapychaniem ;( wiem, wiem jestem gotowa to znieśc do kolejnej wizyty u kosmetyczki
narazie jestem na etapie poszukiwań tego jedynego. Czy któraś z was stosuje?
Szukam czegos delikatnego, cena nie gra roli
ja lubię ten z Kolastyny w sprayu, wysokopółkowych nie stosowałam bo samoopalacza używam sporadycznie i na małe fragmenty ciała i szkoda mi drożyznę kupować szybko wsiąka i daje ładny efekt, zapach po kilku godzinach niestety ma ale np. Xen Tan- jedyny drogi samoopalacz który miałam wieki temu śmierdział tak samo jak tanie drogeryjne także...

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Problemów z alergiami nie mam. Kończy się lato, więc chciałabym sięgnąć po jakieś kwasy np., a to niestety wiąże się ze skutkami ubocznymi.
Tormentiol jest na cenzurowanym w związku z zawartością kwasu borowego, którego nie powinno się stosować u dzieci. Ta maść go nie zawiera, jest tylko ekstrakt tormentiolowy oraz oczywiście cynk i witaminy. Zwrócił moją uwagę, bo z opisu wynika, że kolorystyka kremu nawiazuje do koloru skóry zmniejsza widoczność podrażnień. Prawdopodobnie jest beżowy. No i tani. Gorzej z konsystencją, bo tłustości to się raczej trzeba spodziewać. Chociaż takich "ratowników" nie stosuję długotrwale, to środki doraźne.

Alantanu używałam kiedyś, ale teraz namnożyło się smarowideł pod tym szyldem i nie mam rozeznania.
zwykły Tormentiol jest okropny w użyciu gęsta beżowa pasta, jedną poszewkę od podusi sobie niestety trwale odbarwiłam. Robił okluzję, w ogóle się nie wchłaniał i świecił jak olej, ale podrażnienia i rany koił to fakt, do częściejszego używania przy kwasach to bym nie dała rady go używać ale sporadycznie daje radę tylko uważać na poszewki
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora