Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czarny poniedziałek - strajk kobiet
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-28, 19:24   #52
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czarny poniedziałek - strajk kobiet

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;65811456]Ale kto ma wspomóc? Taka forma nic nie da, zostanie niezauważona. Bo nie sądzę, aby np. matka dziecka w wieku przedszkolnym na przykład wzięła sobie wolne w pracy, aby protestować, gdy wie, że to wolne będzie jej potrzebne, gdy dziecko zachoruje (a wierz mi, że dzieci w przedszkolu sporo chorują).
Niektórzy pracodawcy (nawet Ci z państwówek) nie pozwolą Ci wziąć urlopu z powodu śmierci babci choćbyś akt zgonu przyniosła, pod groźbą zwolnienia z pracy (przykład mam w rodzinie).
Serio myślisz, że ktoś będzie ryzykował utratą pracy, aby sobie pójść na protest?
Oczywiście znajdą się jakieś wyjątki, które nie mają szefa debila albo w ogóle pracy nie mają albo nie szkoda im jednego dnia ale według mnie to będą wyjątki - NIEZAUWAŻALNE wyjątki, które żadnego paraliżu nie uskutecznią.[/QUOTE]

Tyle że protest zakłada też przerwanie pracy chociaż na 15 min, założenie czarnego stroju i tak dalej. Sorry ale sposób w jaki to wysmiewasz jest żenujący. Nikt nawet nie marzy o tym żeby wszyscy zgodnie opuscili ten dzień, ale wyśmiewanie tej inicjatywy jest poniżej krytyki. Nikt ci nie każe nie iść do pracy.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując