Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Edycje limitowane
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-16, 11:48   #63
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
To, o co pytałam (choć może mi nie wyszło) to powód kupowania standardowej "treści" w niestandardowym ubranku.
Tylko widzisz Sabbath, to co dla Ciebie jest treścią standardową, standardowym zapachem, dla kogoś może być zapachem przepięknym, jedynym i jego cieszy, że zapach ten może zakupić w pięknej butli.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
I znów masz rację.
Cóż jednak, jeśli w niezwykle drogim opakowaniu dostajemy wnętrze w wersji standard. Warto?
Szczerze? To nie spotkałam się z tym, żeby limitowane wersje flakoników były niezwykle drogie. Cena najczęściej jest niewiele wyższa.
No chyba, że mówimy o flakonach ze złota z dodatkiem diamentów, no ale to ekstremum
No i znowu powraca "wersja standard" - dla mnie wersja standard Innocenta jest zapachem niezwykłym, dla kogoś innego to tylko wersja standard nie zasługująca na uwagę.
Ile nosów tyle opinii.
Dlatego dla mnie Innocent zamknięty w przepięknej butli będzie niezwykłym zapachem w niezwykłej butelce
Dla Ciebie na przykład będzie to zwykły zapach ładnie "przebrany".


Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Ja z rozmysłem trafiam na ludzi opakowanych tak samo jak ja. Brzydko.

I tak opakowane osobowości cenię tym bardziej.
Czyli z rozmysłem dzielisz ludzi na tych, z którymi warto zawrzeć znajomość, a z którymi nie?
Jeśli ubrany tak jak Ty - OK, a jeśli ubrany "ładnie" - to od razu go skreślasz? Bo ubrany ładnie nie może mieć pięknego, interesującego wnętrza? Nie czaję

I zgadzam się tutaj z siog

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Co do "ludzkich " limitowanek zupełnie nie rozumiem czemu ładna i ładnie opakowana osoba z ładym wnętrzem miałaby być gorsza niż ta gorzej opakowana i z równie ładnym wnętrzem. Ludzie są ludźmi.
To, że ktoś lubi "ładne" opakowania nie znaczy, że jest "nieatrakcyjny" wewnętrznie, właściwie to nic nie znaczy (poza tym, że lubi ładne opakowania). Stereotypy...



Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A jednak ludzie czasem pragną flaszki, która nie jest niezwykła jak każdy niezwykły człowiek, jak moje, najmojejsze mieszkanie w bloku, jak mój ulubiony kubek. Pragną mieć świadomość: "edycja limitowana" choćby była brzydsza niż normalna i do tego droższa.
Tego co wytłuściłam nie rozumiem.
Dlaczego sugerujesz co takiego? Czy któraś z dziewczyn tak napisała?
Czy napisała, że kupuje edycje limitowane tylko dla samej świadomości, że to edycja limitowana?
Czy sama tak sobie wydedukowałaś?


------------------------------------------------------------------------------
W kwestii ludzkich "limited editions" nie potrafię się jednoznacznie wypowiedzieć. Bo dla każdego będzie to znaczyło coś innego.
Po tym poście, w którym Anuschka wytłumaczyła, że chodzi jej o takich "zwyczajnych-niezwyczajnych" zaczęłam rozumieć o co jej chodzi
Wcześniej myślałam, że chodzi jej o coś zupełnie innego
Myślę, że wmieszanie "czynnika ludzkiego" do tego wątku trochę namieszało
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora