Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-10-11, 16:32   #1707
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. VIII !

Cytat:
Napisane przez Bossska_Nat Pokaż wiadomość
Ja pierniczki robię tak :
Składniki
ilość porcji: 12
  • 1/2 szklanki miodu
  • 160 g (2 szklanki) mąki pszennej
  • 100 g (1/2 szklanki) cukru
  • 1 żółtko
  • 125 g masła o temperaturze pokojowej
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki przyprawy do pierników
  • 1 szczypta sol
  1. Rozgrzać piekarnik do 180°C
  2. Miód mocno podgrzać, a następnie dodać do mąki i wymieszać. Po przestygnięciu dodać cukier, żółtko, masło, sodę, przyprawę do pierników i szczyptę soli. Wymieszać.
  3. Zagnieść ciasto i rozwałkować na grubość 0,5 cm. Wykrawać ciasteczka o dowolnych kształtach.
  4. Pierniczki układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piec 15 minut w 180°C.


---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Dodam że od razu robię z podwójnej porcji składników, i będę tak robić z 3 razy w okresie do końca stycznia-taki przemiał

Niech Ci Bozia w ... (wykropkowane pole uzupełnić wedle uznania) wynagrodzi [emoji3]

Czym się różni zwykły piernik od staropolskiego?

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
A macie jakieś pomysły na prezenty na Mikołaja dla dzieciaków? Bo już bym chciała kupić, żeby później na ostatnią chwilę nic nie szukać Nie chciałabym, żeby to były jakieś super wypasione zabawki, takie raczej symboliczne, związane ze świętami. Myślałam o książce "Opowiadania na Boże Narodzenie" i chciałabym jeszcze takie rzeczy typowo świąteczne, ale jakoś nic nie przychodzi mi więcej do głowy
Może poszukam jakiejś płyty z piosenkami świątecznymi dla dzieci...

Przypomniałaś mi o fajnej książce kreatywnej. Są w niej zadania do wykonania dla dziecka i dziecka z rodzicem, np. "wybudujcie szałas na środku pokoju". Nie pamiętam tytułu ale wykopię stare numery Elle i znajdę [emoji846]

W autobusie klima. Zimna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Alexandre
Czas edycji: 2016-10-11 o 16:33
Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora