Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maszyna do szycia - pomoc
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-09-02, 18:37   #29
Ada.K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: overlok 4 i 5 nitkowy

Cytat:
Napisane przez Rosarot
Ja mam 5 nitek. coverlock - do szycia t-shirtow
Rosarot: możesz powiedzieć gdzie nabyłaś COVERLOCK i za jaką cenę? Ja w Pile mam niestety ograniczony dostęp to tych specjalistycznych maszyn. Oglądałam zaledwie 1 overloka 5-nitkowego i 4 maszyny ze ściegami overlokowymi.
Po przeprowadzonym wywiadzie w pasmanteriach i zakładach krawieckich okazało się, że ścieg który najbardziej mnie interesuje można uzyskać na maszynie 2-igłówce - cena około 2.700 zł za 2-3 rodzaje ściegów a overlock z 2-igłowką 3.500 zł 23 rodzaje ściegów

Jeszcze jedno czy zapis "ścieg 2-igłowy" jest równoznaczy z zapisem "możliwość pracy z 2 igłami". Wiem że to jest jakaś gra słów i dla profesjonalisty to pestka, ale okazało się że na 7 zapytanych krawcowych w moim mieście tylko jedna rozpoznała ścieg 2-igłowy (pokazany na załączniku), więc okazało się ze temat ogólnie jest skomplikowany Poza tym każdy producet inaczej określa paramatry maszyny.

W jednym sklepie miałam okazję obejrzeć kilkanaście rodzajów ściegów overlokowych wykonanych na prezentowaniej maszynie overlock 5-nitkowej - cena 2.700 zł ale nie było wśród nich ściegu 2-igłowego. Stąd pytanie czy każdy overlock 5-nitkowy wykona ścieg 2-igłowy, czy jest to poprostu inna maszyna?

Jeśli posiadacie próbki takich ściegów i możecie zamieścić ich zdjęcia byłam bym ogromnie wdzięczna lub jeśli znacie jakieś ciekawe strony dla laików o tej tematyce bardzo proszę o podanie adresów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2i_s-l.jpg (7,7 KB, 140 załadowań)

Edytowane przez Ada.K
Czas edycji: 2005-09-02 o 19:04
Ada.K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując