Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomagać innym czy nie? Dać grosz żebrzącemu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-06, 15:12   #29
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: "Im więcej daje tym większy się staję" a Ty?

Cytat:
Napisane przez noemi_kh Pokaż wiadomość
Staram się pomagać kiedy ktoś poprosi o pomoc, ale raczej kasy nie daję. Chciałabym mieć trochę tej "znieczulicy", bo za każdym razem jak widzę żebraka żołądek mi ściska, łzy w oczach, szczególnie jak patrzę na starsze, schorowane osoby, klęczące na chodnikach... smutne to
mało przebywasz w takich miejscach,gdzie ludzie żebrzą.często przechodze przez targowisko do przcy i za każdym razem widzę te same twarze żebrzące.
każdy żebrak ma nieobecny proszący wzrok,kupę dzieci i biedę.tylko w taki sposób moze wzbudzić litość.często jest tak,że wszystko się mija z prawdą.jest to jakiś sposób na życie.

najgorzej jest,kiedy do zebrania wykorzystywane są małe dzieci.to mnie rusza.

kiedyś kolezanka pracowała na targu i widziała taką scenę.mały cyganek chodził i prosił ludzi NA BUŁKĘ.kiedy uzbierał trochę drobnych podszedł do swojego ojca stojącego koło grila i zajadającego kiełbasę.oddał mu te pieniądze i chciał kawałek kiełbasy.ojciec nie dał mu,nakrzyczał go i popchnąl dalej do pracy.

znów innego dnia dziewczyna sprzedawała za symboliczne dwa złote za krzyżówki na dzieci.ludzie chętnie jej dawali-miała coś przypięte,chyba identyfikator.pod koniec dniówki przyszła do mojej znajomej i kupiła bluzkę płacąc 60 zł drobniakami. skąd miała do 2 zł,5 zł ???

mozna mnożyc takie przypadki,kiedy nie interesuje ich nic prócz pieniędzy.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując