Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lakiery hybrydowe cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-14, 21:59   #4445
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.4

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie zaglądam na wątek o olejowaniu, bo bym chyba się popłakała ze śmiechu...

Nie obraźcie się dziewczyny, ale jak czytam wasze zwierzenia z walki o przyrost to też mi się śmiać trochę chce

Pozwólcie, że was trochę do edukuję w kwestii budowy paznokcia
1. Ta fałda naskórka, którą nazywacie przyrostem nazywa się fachowo hyponychium. Nie mam wam za złe nazywanie tego przyrostem, bo raczej żadna z dziewczyn obecnych tutaj nie wymyśliła tego określenia, tylko spotkała się z nim w innym miejscu tego forum i zaczeła go używać dlatego, że nie znałyście fachowej nazwy (ja też jej kiedyś nie znałam ).
2. Hyponychium jest fałdem naskórka zbudowanym ze zrogowaciałych komórek łożyska (ta różowa część paznokcia) i jego rolą jest zapobieganie dostawania się bakterii i drobnoustrojów między płytkę a łożysko.
3. Hyponychium zaczyna być zauważalne pod paznokciem gdy nosimy przez długi czas dłuższe paznokcie, dlatego też często można zaobserwować pojawienie się tego przy noszeniu hybryd i daje wrażenie wydłużenia łożyska paznokcia.
4. Olejowanie nie ma realnego wpływu na pojawienie się hyponychium. Jedynie stosowanie olejku z drzewa herbacianego może sprawić, że płytka zacznie zrastać się z łożyskiem, ale tylko i wyłącznie w przypadku gdy wcześniej nastąpiło oddzielenie się płytki od paznokcia (onychylioza).
5. Olejowanie nie powoduje wydłużenia łożyska paznokcia, gdyż jego długość i kształt zależą od budowy paznokcia, które jest uwarunkowane w głównej mierze genetycznie.
6. Noszenie hybryd też nie powoduje pojawienia się hyponychium.

Na koniec zostawiałam dla was największy smaczek .

7. Otóż, pojawienie się hyponychium zależy tylko i wyłącznie od długości noszonych paznokci przy równoczesnym niegrzebaniu pod paznokciem celem usunięcia spod niego brudu. Dlatego też panie udzielające się w tym wątku zauważają u siebie pojawienie się hyponychium, gdyż nosząc paznokcie hybrydowe nie czyszczą ich maniakalnie z brudu, gdyż go nie widzą i nie drażni ich odrobina brudu za pazurem. Natomiast panie, które olejują paznokcie i nie malują ich kolorowymi lakierami nie mogą się dochować hyponychium, bo często czyszczą paznokcie z brudu który się tam zbiera i tym samym odsuwają hyponychium narzędziem, którego używają.

Tyle w temacie przyro.... tfu, hyponychium. I tak pewnie nikt tego nie przeczyta
Ooooo o hyponychium miałam na szkoleniu... dlatego nie skojarzyłam z tym całym przyrostem nie widziałam też tego nigdy i nie skojarzyłam a jeszcze jest eponychium przy skórkach i to jest ta nie widoczna częśc. Usuwając skórki trzeba uważać żeby tego nie zniszczyć

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora