Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy po kursie na grafika komputerowego można znaleźć pracę ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-16, 10:20   #23
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Praca grafika - umiejętności

Stary temat, ale teraz sobie przypomniałam. Krótko siedzę w tej branży, ale mam kilka rad

1. Jeśli kręci Cię HTML to polecam iść w stronę webdesignu - płacą nieźle . Poducz się również podstaw CSS, poczytaj artykuły o UX i UI. Teraz są już oferty pracy na UX designera, UI designera, Motion designera - wbrew pozorom szeroka branża. Często widzę takie oferty pracy, ale ja kodowania nie umiem. Odezwij się na priv, jeśli chcesz jakieś linki. Znam też dobry i tani kurs online.

2. W niektórych ofertach często pojawia się umiejętność 3d, ale szczerze Ci powiem, że ja tego nie opanowałam. Bardzo dużo opcji, zupełnie inny interfejs, dobre oświetlenie projektów jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że praca w 3D to głównie: gry komputerowe, wizualizacje opakowań/produktów, animacje, wizualizacje budynków/mieszkań. Dobra znajomość 3d to już zupełnie inna praca niż typowy grafik 2D. Oczywiście znajomość nie zaszkodzi.

3. Podstawowe programy do grafiki - Photoshop, Illustrator i Indesign - program do tworzenia publikacji (gazety, książki, wielostronicowe foldery).
Podstawy Corela mogą Ci się przydać, ale to głównie zależy od osobistej preferencji programu lub pracodawcy. Ja korzystam tylko wtedy gdy muszę Swego czasu Corela dodawali do ploterów, drukarek, dlatego jest u nas modny. Nowsze wersje są ok, ale ja pracuję jeszcze na 11
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując