Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-29, 10:48   #2917
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

[1=16184d9cda3dc635ef8643f fabb5c91037618a00;6896757 1]Jeżeli chcę pracować bardziej jako badacz aniżeli praktyk, w jakiego typu instytucje (prócz te oczywiste jak uczelnie wyższe, gdzie niestety praca badawcza łączy się z pracą dydaktyczną) muszę celować? Widzę, że są tak zwane samodzielne instytuty badań psychologicznych - z czym to się je? Są też pracownie testów psychologicznych... Oświećcie mnie. Podobno mało psychologów idzie w badania, większość w praktykę. Choć myślę, że owe badania to sprawa niełatwa. Gdzie najlepiej się zakręcić już na poziomie wolontariatu/praktyk/staży, aby potem łatwiej wejść w ten rynek?[/QUOTE]


Hmm.. to zależy o jakich badaniach myślisz Ja jestem po psychologii społecznej i wśród moich znajomych osoby, które były zainteresowane badaniami albo dołączały do jakiejś grupy badawczej na uczelni (tutaj pomocy był przede wszystkim ogarnięty promotor, który potrafił dobrze pokierować taką osobą, zaproponować współpracę przy badaniach nad którymi aktualnie pracował itd.) albo próbowały swoich sił w ośrodkach badawczych, ale tam to juz trochę mniej naukowo, a bardziej zawodowo można się rozwijać.

Cytat:
Napisane przez cynamonowo Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko troszkę z innej strony, pewnie się wcześniej pojawiło ale nie potrafię się doszukać.



Czy któraś z Was studiuje jeszcze coś innego oprócz psychologii?

Chciałabym od przyszłego roku iść na jeszcze jeden kierunek, ale nie mam pojęcia z czym można to połączyć.

Ja po skończeniu psychologii poszłam na drugie studia, ale to w dużej mierze ze względu na pracę i chęć przekwalifikowania się w przyszłości, bo nigdy nie pracowałam "w zawodzie"
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując