Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawdziwa miłość nie istnieje... nie ma sensu zakładać rodziny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-20, 10:14   #39
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Prawdziwa miłość nie istnieje... nie ma sensu zakładać rodziny

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie są z zasady głupie, ale są tak z rozmachem serwowane, że czasem ręce opadają.... Jak zaczęłam czytać ten dział, to serio, czasem się zastanawiałam, czy i u mnie nie ma patologii bo czasem jestem strasznie humorzasta, a TŻ bywa mrukliwy... A widziałam tu opisy normalnych relacji, które po prostu wymagały dopracowania, a padały straszne słowa...
A możesz podać jakiś przykład? Bo nie czytam wszystkich wątków, ale nigdy nie zauważyłam, żeby pomysł rozstania albo terapii był rzucony od czapy. Za to widziałam niejednokrotnie porady dotyczące "dopracowywania" relacji toksycznych, często motywowane tym, że oj tam, my się też czasem pokłócimy i jesteśmy bardzo szczęśliwi . Takie rady, dawane osobie, która ewidentnie na szczęśliwą nie wygląda, są nieodpowiedzialne.

Nie wspomnę o wyśmiewanej na wizażu pomocy psychoterapeuty, psychologa czy psychiatry, naprawdę nie mogę w to uwierzyć, że w XXI wieku jeszcze ludzie mają z tym problem. Nawet, jeśli ta porada będzie nieadekwatna do sytuacji (nie jesteśmy w końcu specjalistami), to ta osoba się o tym dowie na wizycie. Natomiast jeśli ktoś z problemem przez takie głupie śmieszkowanie z pomocy zrezygnuje, to może się skończyć źle, a nawet tragicznie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując