Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-22, 07:14   #1741
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Czy istnieje jakiś fason sukienki optycznie wydłużający nogi? Idę na wesele w sierpniu i będę musiała założyć buty na płaskim/minimalnym obcasie, a że niestety natura nie obdarzyła mnie długimi nogami, to nie chciałabym zrobić sobie dużej krzywdy wizualnej...
W dodatku będzie to wesele organizowane przez bardzo konserwatywne rodziny. Nigdy nie byłam na ŻADNYM weselu więc kompletnie nie mam pojęcia jak się ubrać
Przychodzą mi do głowy sukienki pudełkowe noszone do balerinek, ale tak naprawdę nie ma fasonu sukienki, który wydłuża nogi - wiele zależy od tego, z czym ją zestawisz, od Twoich gabarytów i wzrostu.
Długość nóg najlepiej widać od tyłu i prawdę o długości nóg zdradzają pośladki, dlatego odpadają wszelkie spódnice ołówkowe. Rozwiązaniem może być sukienka taliowana, której spódnica ma kształt litery A. Może mieć długość przed kolano albo za kolano. Najlepiej, żeby spódnica była uszyta z jakiejś lekkiej albo lejącej się tkaniny - będzie wtedy opływać biodra. Wszelkie bombki odpadają do płaskich butów!
Jeśli założysz jednokolorową sukienkę bez obcasow, to będziesz miała optycznie długi tułów i krótkie nogi. Jeśli założysz na to narzutkę do talii w kolorze innym niż sukienka albo spódnicę i bluzkę w różnych kolorach, to wszystko się wyrówna.
Z drugiej strony takie przecinanie sylwetki ją optycznie poszerza, więc odpada, jeśli jesteś osobą niską albo większych gabarytów.
Co to znaczy minimalny obcas? Bo już przy 5cm obcasa mogłabyś założyć jednokolorową sukienkę do połowy łydki i buty w kolorze sukienki (jak w latach 20), co by ją wysmukliło.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-04-22 o 07:16
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując