Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kapsułki do prania- co sądzicie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-03-27, 17:15   #454
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
a co, kupujesz na sztuki? Przecież kapsułki wystarczają chyba maksymalnie na 30 prań, albo mniej, bo producenci zalecają wrzucenie dwóch, czy nawet trzech czasem do pralki? Więc: jest chyba średnio 30 sztuk w jednej paczce, nie wiem, ile dokładnie, piszę z tego co widzę w sklepach. Więc wystarcza to na znacznie mniej prań niż proszek w dużym kontenerze albo płyn w dużej butelce. I tak średnio co miesiąc, dwa wyrzucasz kolejny plastik i się zbiera oczywiście, zależy to od tego, ile kto ładuje tych kapsułek do pralki; na moje pranie teoretycznie powinny wchodzić po dwie, bo jest duża
Jedna kapsułka wystarcza średnio na 5 kg prania.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Zawsze ładuje max 3/4 wsadu więc nie za dużo wsadu. Jak program trwa 1.5h i ma 60c to chyba powinno się rozpuścić. Szufladkę pomimo proszków też mam czystą bo sypie do bębna i wszystko się ładnie dopiera, i żadnych śladów na ubraniach nie mam, wypłukuje ok.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



Tak i ilościowo wsadu (ubran) było tyle samo. Sama to zaobserowałam stąd stwierdzenie, że proszki najlepiej wypadają i przeważnie są najtansze. A co do kapsułek to są nieekonomiczne. Masz pełną pralkę dajesz 1 kapsułke, a jak pierzesz pół wsadu to co ? nie rozdzielisz kapsułki. A proszku można nasypać mniej.
A jaką masz pralkę? Bo sypanie proszku do bębna nie przy każdej pralce będzie dobrym rozwiązaniem.

Co do kapsułek i mniejszych prań to jasne, że nie da się przeciąć kapsułki na pół I z pewnością proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.

Producenci pralek robią teraz podajniki, które same pobierają ilość środka piorącego wg różnych wytycznych i w takich pralkach stosuje się płyny do prania, bo je najprościej dozować w sposób automatyczny. Podobno też ludzie mają tendencję do przesadzania z ilościami środków piorących, dodają często za dużo, a jak się im o tym powie to dodają wtedy za mało. Dlatego pralka w pełni zautomatyzowana jest wg producentów super wyjściem i już w ogóle jest ekonomiczna, bo pobiera niezbędne minimum płynów.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując