Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kolory w kuchni
Wątek: kolory w kuchni
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-19, 08:39   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: kolory w kuchni

Cytat:
Napisane przez dysia
Chętnie bym pokazała ale nie mam niestety,widziałam tylko u pana,ktory ma robić na wzorniku ale ten klon to mniej więcej taki jaki ma black red white pod nazwa klon nida.Mam nadzieje,że mniej wiecej kojarzysz.A tej czeresni to myślę,ze nie będzie zbyt dużo tylko boki.
Muszę się zdecydować na tę glazure i ściany zanim zacznie się montowanie kuchni,bo potem to już tego zrobić się nie da.
Nie kojarzyłam, ale jako chomik wszelkich pism i katalogów wnętrzarskich właśnie wygrzebałam katalog BRW i już widzę ten kolor.

Skoro boki [czyli również spody i kawałki dołów górnych szafek (???)] będą czereśniowe [widzę i ten kolor w katalogu] to ściana może być piaskowa, ecru... ale jeśli szafki nie będą się niczym odcinać od ściany [tzn. nie będzie widać brzegu "dna" szafki] to wszystko może Ci się zlewać w jedną całość, bo z tego co widzę [a jest tu regał w kolorze "klon nida"] to bardzo jasny kolor, wygląda jak "naturalna sosna".

Z tego co widzę to czereśnia jest ciepłym kolorem, podłogę masz żółtą - zatem ściana powinna być też w ciepłej tonacji. Możesz pomalować zatem ścianę na ciut ciemniejszy kolor niż ten "klon nida" - nieco jaśniejszy niż "czereśnia" [chodzi o "czereśnię" a nie o "czereśnię antyczną"?].

W każdym razie jeśli czereśnię będzie widać [nie wiem jaki masz krój szafek] i stworzy ona kontury dla szafek to możesz pomalować ścianę na jasno.. jeśli jednak widać będzie tylko klon nida to jasna ściana [piasek, ecru] będzie mdła.. no chyba, że zdecydujesz się na biel albo kość słoniową.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując