Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-13, 19:58   #1086
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Laaata temu pytałam w pierwszej części wątku o to, jakim jestem typem, i wydawało mi się, że jestem ciepłym typem i prawdopodobnie jesienią, ale dopiero dużo później doszło do mnie, że tak naprawdę chyba chciałam okazać się jesienią, bo bardzo lubię kolory ich palet, ale tak naprawdę jest mi do niej bardzo daleko. Zorientowałam się niestety dopiero, jak wróciłam rzeczywiście do naturalnych włosów, wyszło, jak bardzo źle wyglądam w ciepłych jesiennych kolorach Wydaje mi się, że tak naprawdę mogę być typem chłodnym lub neutralnym, może czystą zimą, ale chciałam się upewnić, czy to na pewno dobry trop.


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Mierzyłam sporo różnych kolorów i ich odcieni, i wyglądam najlepiej raczej chłodnych i raczej intensywnych niż zgaszonych, w zgaszonych wyglądam jak rozmyta plama. Podobno bardzo dobrze wyglądam w fuksji i limonce. Dobrze mi w bieli, lila różu, odcieniach niebieskiego i różowoczerwonych (ale nie zgaszonych), ogólnie też w neutralnych kolorach jak beże, szarości i granaty. W ciepłych brązach i kolorach jesieni wyglądam na chorą, to na pewno.


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Biel tak, czerń - niekoniecznie bez makijażu, ale ogólnie chyba tak.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Jak wyżej, limonka i fuksja podobno tak. W kobalcie moim zdaniem moja cera wygląda bardzo żółto, podkreśla mój podton.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Lepiej w czystych.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W zimnych mi lepiej, ale mam wrażenie, że niektóre odcienie idące w bardziej ciepłą stronę też wyglądają całkiem okej - czysty koral na przykład, makowa czerwień. Pasuje i złoto, i srebro, może minimalnie bardziej srebro.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?
Czarno-białe pewno tak, dobrze wyglądam w kratkach.


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Raczej szybko, jakbym nie użyła filtrów, to na początku bym miała oparzenie, ale ogólnie opalam się bez problemu. Opalenizna nie jest złotobrązowa, bardziej oliwkowa, jakby lekko szarawa, brudna, dlatego ogólnie unikam słońca.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?
Ciemne z ciemną obwódką, tak jakby brąz z czerwonym podtonem (tak wygląda w słońcu), bez plamek. Mam czarne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Dość dużo na nosie, mam też jakby piegi na ramionach i dłoniach, i tu, i tu są raczej chłodne, brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Jasna i żółta, może jakby nieco oliwkowa, bo jak jestem bardzo blada zimą, to wydaje się wręcz zielonkawa. To nie jest ciepły kolor na pewno (to będzie dziwne, ale kojarzy mi się to z odcieniem, jaki czasem ma księżyc, niby żółtawy, ale jakby trupi jednocześnie ). Ogólnie ciężko dobrać mi podkład, bo zazwyczaj widać, że jasnością może są okej, ale podton nie pasuje. Beżowe odcienie bardzo mi się odcinają i tak samo niektóre żółte jak healthy mix 51 (tak jakby jest za ciepły).


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jasny mysi brąz. Góra jest ewidentnie popielata, te pasma z przodu, które podprostowuję prawie codziennie są jaśniejsze i cieplejsze, ale ogólnie wydaje mi się, że to taki typowy myszowaty jasny brąz, ani chłodny, ani ciepły.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne, różowe.


I podrzucam zdjęcie do kompletu. Robione w podchmurny lutowy dzień, mam na nim lekki makijaż (krem bb i brązową kredkę na brwiach).

Edytowane przez 1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Czas edycji: 2018-08-15 o 11:24
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora