Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Panny Młode 2019 cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-14, 17:15   #4695
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 3

Cytat:
Napisane przez swimka14 Pokaż wiadomość
Cześć

Jestem świeżo upieczoną narzeczoną i powoli zaczynamy myśleć o organizacji ślubu i wesela. Stąd mam kilka pytań Planujemy zorganizować przyjęcie dla ok. 80 osób.



Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach sali, o co zapytać menadżera?

Zespół czy dj? Pewnie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy jednej i drugiej opcji

Ile alkoholu powinniśmy zakupić? Ile ciast? <tu myślę, że pomoc uzyskamy bezpośrednio na sali weselnej>

Papeteria ślubna...zaproszenia, winietki itp. Zamawiać gotowe wzory przez internet, czy może raczej popytać w lokalnych drukarniach, a może pokusić się o wykonanie zaproszeń własnoręcznie?

Co jest absolutnie niezbędne, a jakich wydatków można uniknąć?

Czy prezenty dla gości są koniecznością?

Czy powinniśmy zaprosić na wesele znajomych razem z dziećmi? Jakie atrakcje można dla maluchów zorganizować? Czy nastolatków powinno się zaprosić z osobą towarzyszącą?

Co zamiast kwiatów? Oboje z TŻ lubimy czytać i myśleliśmy o książkach. Czy może lepszym pomysłem byłyby datki na cel charytatywny?



Wiem, że pytania może głupie, ale chcielibyśmy mniej więcej zaplanować budżet. No i przede wszystkim chcemy, żeby to był dla nas i naszych najbliższych wyjątkowy dzień
Hej Swimka14
Idąc na spotkanie z menadżerami sal, wg mnie, powinnaś przygotować sobie mniej więcej o co powinnaś i o co chcesz pytać.
Dot sali (ja mam przygotowaną listę pytań jak się wybierałam do menadżerki to wzięłam ze sobą i pytałam o szczegóły, oto co zapytałam na spotkaniu):
-ile osób pomieści sala?
-ile wynosi talerzyk?ile posiłków? co z ciastkami?
-ile zł za dorosłych a ile za dzieci za 1 talerzyk?
-czy wystrój sali jest w cenie? czy sala zapewnia żywe kwiaty na stoły czy tylko obrusy i podstawy?
-czy w cenie jest tort i ciasta dla gości?
-czy dania są podawane na półmiskach czy od razu na talerzykach i roznoszone do gości?
-czy kelnerzy będą nosić gorące napoje czy będzie bar kawowy?
-ilość dań ciepłych, zakąski, stół wiejski i co zawiera ten stół?
-koszt rezerwacji terminu? kiedy część a kiedy całość?
-koszty umieszczenia gości w hotelu (o ile kompleks dysponuje hotelami)?
-talerzyki dla zespołu, kamerzysty/fotografa - do ilu osób może liczyć taki stół?
-ile kelnerów będzie obsługiwać wesele?
-do której godziny trwa wesele? (jeśli myślicie o poprawinach dopytaj o godziny poprawin i co będzie serwowane na poprawinach )
-do której godziny podawane są ciepłe posiłki na weselu?
-do kiedy podać ostateczną liczbę gości?
-klimatyzacja!!!
-hotel-ile zł za osobę? ilu osobowe są pokoje? od której do której trwa doba hotelowa? co w pakiecie - czy śniadanie jest wliczone dla gości?(ja z TŻ przeszłam się po hotelu, zaglądaliśmy do pokoi oraz toalet)
-czy i gdzie będzie miejsce do przechowywania alkoholu ? Czy jest pokój pod kluczem czy jakiś bar? Czy w tym pomieszczeniu jest lodówka? Kto roznosi alkohol podczas wesela?
-co z jedzeniem, które zostanie z wesela?
-poprawiny - koszt najmu sali z poprawinami i co będzie serwowane podczas poprawin! (ważne-zapytaj o to czy będzie liczone za 1 osobę na poprawinach czy jako całość imprezy )
-gdzie znajduje się stół dla kapeli i oprawy ślubnej?
-dekoracja-sala, krzesła, stoły, miejsce dla pary młodej
-szampan na powitanie-hotel czy wy macie załatwić? (dowiedz się czy jeśli wy macie załatwić szampan to ile na 1 osobę - zwykły to 1 kieliszek na osobę)
-ustawienie stołów-okrągłe czy podłużne?
-czy sala dysponuje pomieszczeniem pod klucz na prezenty kwiaty itd?


Ja osobiście podpisałam umowę z zespołem na dzień wesela i poprawiny. Dj u bliskiej mi osoby tak kiepsko grał, że uszy puchły! Pomimo uwag, nikt nie był zadowolony... U innej mi bliskiej osoby, DJ na weselu grał z wodzirejem, wesele bardzo się udało i byliśmy zadowoleni, jednak wg opinii mojej TŻ i jego rodzinki, wesele bez zespołu na żywo to nie wesele (tak krótko)

Alkohol i ciasto - o alkohol się dopytaj, ale pewnie będziecie musieli kupować. Na jedną osobę ile alkoholu to nie powiem Ci, zależy jakich macie gości i ile przyjdzie. Generalnie słyszałam od już zamężnych bliskich, że po 0,5 litra na osobę dorosłą, jeżeli macie tylko jeden rodzaj alkoholu albo druga opcja - 0,7 na dwie oprócz innego rodzaju trunków.

Wykonanie zaproszeń ślubnych na własną rękę jest super piękne, jeśli masz kogoś kto może Ci zrobić lub jeśli Ty sama je zrobisz, koszt takiego zaproszenia może np wahać się między 2 zł a 6 zł za sztukę, ale do tego jeszcze winietki, naklejki na ciastka (o ile dajecie dla gości) plus jeszcze np drobny podarek dla gości - u nas to będzie papierowe pudełeczko z cukierkami , który też może mieć jakiś fajny wzór albo zamów na internecie. Kupując gotowe zaproszenia przez internet lub u firmy, która się tym zajmuje, płacisz za przesyłkę/koszty pozostałe i czasem wyjdzie Ci nawet od 1 zł za sztukę.

Co jest niezbędne? Ciężko powiedzieć, zależy jaką masz wizję, nie ma co popadać wg mnie w histerię i zamawiać np. animatora dla dzieci jeśli je zapraszasz. Możesz wodzireja poprosić o poprowadzenie kilka zabaw dla dzieci lub zapewnić np. kącik dla malucha z kredkami, zabawkami, kolorowankami.
Wydatków można uniknąć kupując wiele rzeczy na sporych promocjach. Czasem można znaleźć fajne zniżki na zaproszenia ślubne, np. do końca miesiąca na jakiejś stronie zaproszenia gdzieś widziałam 15% taniej.
Auto - jeśli chcesz zaoszczędzić możesz poprosić wujka,brata,tatę aby zawiózł Cię autem, można nawet przyczepić sztuczne kwiaty na auto i będziesz mieć pięknie ozdobiony pojazd.
Pierwszy taniec - warto wybrać się do szkoły tańca na kurs dla nowożeńców jeśli chcecie zaskoczyć gości i mieć fajną pamiątkę - jeśli nie, możecie poprosić zespół/DJ-a aby puścił Waszą piosenkę a Wy potrenujecie kilka fajnych efektów, obrotów, podniesień i będzie równie super fajnie )
Tak jak wyżej wspominałam, u mnie gościom podziękuję dając im drobny upominek, który będzie czekał przy talerzykach - torebeczki/pudełeczka z cukierkami i karteczką z podziękowaniem za przybycie i życzeniami udanej zabawy. Oprócz tego pudełko ciastek na 1 parę.
Dorosłych którzy mają dzieci możesz zaprosić, urządzając im osobny stół, potrawy dla małych są inne niż dla dorosłych i mają nawet 50% ceny. Zależy gdzie trafisz. Zabawy dla małych? Jak pisałam wyżej wg wodzireja-tańce, zabawy, poszukiwanie skarbów po sali, dmuchanie balonów na czas, kaczuchy, nawet duże bańki mogą być fajną atrakcją. Jeśli zaprosicie dorosłych bez ich dzieci, mogą nie przyjść bo mogą nie mieć z kim zostawić swoich pociech. Można też zrobić krzesło obok rodziców.
Wg mnie osobę, która przychodzi z towarzyszącą rozumie się osobę po 18 r. życia. Nastolatków zapraszam wraz z rodzicami/rodzicem.
Kwiaty - możesz napisać na zaproszeniu co oczekujesz:
Drodzy goście mili
radość byście nam sprawili
zamiast kwiatów z wielką wstążką
obdarujcie ciekawą książką.

Jest dużo pomysłów, np. możecie poprosić o sprzęt AGD albo jakieś drobne sprzęty do nowego mieszkania albo dla dziecka.
Albo poproście o winko które kiedyś wypijecie wspominając Wasze wesele.
Możesz wspomnieć o potrzebujących też np. hospicjum, domu dziecka albo na jakieś schronisko. Opcji wiele.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora