Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-16, 07:44   #1107
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
A jak wyglądasz w ciepłych różach typu łososiowy albo amarant? One też mogą pomóc się określić.
Łososiowy niby wygląda całkiem w porządku, ale w porównaniu chłodniejszy róż bardziej podkreśla. Nie wiem, jak amarantowy, bo nie udało mi się sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
bright winter też zniesie pomarańczowy kolor; to prawdziwa zima nie będzie miała na niego tolerancji: https://www.truth-is-beauty.com/bright-winter.html
Poza tym było gdzieś wspomniane, że biżuteria pasuje i srebrna, i złota, ale jednak z lekką przewagą dla tej pierwszej; a to oznacza, moim zdaniem, że jednak więcej tu chłodu, który wpływ wiosny ociepla, a nie na odwrót.
Cytat:
Napisane przez Maggie Q
Może znieść, ale generalnie pomarańczowy nie jest zalecany jako najbardziej twarzowy kolor dla Czystych Zim. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych cech wyglądu.
Z tego, co zdążyłam zauważyć, akceptuje się odcienie mające w sobie przewagę żółtego barwnika, czyli np. kolor owoców mango albo dyni.
Intensywne odcienie: mandarynkowy, marchewkowy, neonowy, będą zbyt ciepłe.
Z pomarańczowym oczywiście nie jest tak, że każdy odcień będzie uniwersalny dla wszystkich wiosennych podtypów. W intensywnych, rzecz jasna, najlepiej zaprezentują się Czyste Kontrastowe/Wiosny. Ale już u Jasnych Wiosen będą zbyt jaskrawe. Jasnym zalecałabym przede wszystkim brzoskwiniowy, pastelowy i morelowy. Ciepłym w zasadzie pasuje większość, poza może neonowym.
To by się w sumie zgadzało, bo ten pomarańczowy wyglądał zaskakująco dobrze, ale z tych, które miałam teraz pod ręką, bardziej podkreślał jednak lila róż i fuksja. Odcień, który sprawdzałam, też bardziej przypomina ten, który tu (LINK) podpisany jest jako neonowy i jako odcień czystej zimy.

Czytałam też blog Barwy Urody i znalazłam takie dwie wskazówki, jak odróżnić, czy jest się czystą wiosną, czy czystą zimą.

Cytat:
Karnacja wiosen zawsze jest ciepła, i kolejny raz przypominam, że czasem ludzie maja problem z określeniem tej cechy, jeśli odcień nie jest bardzo ciepły.
Nie jestem już pewna, czy moja karnacja jest chłodna, czy może neutralna, ale na pewno nie jest ciepła.

Cytat:
Czysta wiosna lepiej wygląda w odcieniach ecru i złamanej bieli niż w śnieżnobiałym.
Tu nie mam wątpliwości, wyglądam lepiej w czystej bieli, ecru nie jest złe, ale już tak nie podkreśla.

Trochę mnie pociesza, że czysta zima może pożyczać od czystej wiosny i odwrotnie i wyglądać nieźle
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora